Jakie buty do ćwiczeń wybrać?
Moda

Jakie buty do ćwiczeń wybrać?

Jakie buty do ćwiczeń wybrać?

Jeśli chcemy rozpocząć naszą przygodę z siłownią, czy ćwiczeniami, to warto zainteresować się zakupem odpowiedniego obuwia.


Zapewni ono nam bezpieczeństwo i komfort naszych stóp oraz sprawi, że wpasujemy się w aktualne trendy modowe.

Gdy już zakupimy komplet ubrań do treningu i zostały nam tylko buty wybór ich nie powinien być pochopny.
Buty fitness powinny posiadać szereg elementów, które zapewnią nam dobry trening i zadowalające efekty naszych starań.

Po pierwsze warto zwrócić uwagę, czy buty posiadają płaską podeszwę

Zapewni ona nam stabilność i jest naprawdę konieczna przy wykonywaniu ćwiczeń wolnym ciężarem na siłowni, takich jak przysiady ze sztangą na barkach, czy wiosłowanie sztangą w opadzie.
Kolejną rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę przy zakupie butów fitness, jest odpowiedni rozmiar. Obuwie nie może być ani za duże, ani za małe. Warto przed zakupem osobiście przymierzyć buty i samemu stwierdzić, czy stopa jest w odpowiedniej pozycji.

Każdy oczekuje, że jego buty fitness będą jak najlepszej jakości. Musimy wtedy zakupić obuwie od markowych i polecanych producentów, takich jak Adidas, Nike, Reebok.
Będziemy mieli wtedy pewność, że nasze buty szybko nie ulegną zniszczeniu i zostały wykonane z dobrych materiałów zapewniających komfortowe ćwiczenia na siłowni czy w domu.

Warto zapytać o radę naszego trenera na siłowni, czy inną osobę, którą zna się na kulturystyce, z pewnością podpowie nam, co jest tak naprawdę najważniejsze przy wyborze obuwia sportowego. Na rynku znajdziemy bardzo wiele modeli butów, różniących się ceną, jakością wykonanie, czy kolorem.

Wiele czynników zależy od naszych indywidualnych preferencji i gustu

Warto podpatrzeć jakie buty noszą kulturyści, tacy jak Michał Owczarzak, Michał Karmowski, czy Radosław Słodkiewicz.

Gdy już wybierzemy interesujący nas model butów do fitnessu, ruszajmy od razu do ćwiczeń w domu lub na siłowni. Nie zapominajmy o odpowiedniej rozgrzewce, czy diecie. Jeśli połączymy trening, regeneracje i dietę, to efekty przyjdą na prawdę w krótkim czasie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz