Wygoda plus dobry wygląd
Moda

Wygoda plus dobry wygląd

Wygoda plus dobry wygląd

Sport to zdrowie. Bez dwóch zdań. Oczywiście ten, uprawiany z głową, bez nadmiernego forsowania się i śrubowania nieosiągalnych wyników. Bieganie, jazda na rowerze, rolkach, nordic walking… Można wymieniać i wymieniać.

Ważne, żeby aktywność, którą uprawiamy, sprawiała nam przyjemność i była odpowiednio dobrana do naszego stanu zdrowia, jak również potrzeb i zainteresowań.

Nie ma co sugerować się trendami

Np. wszyscy biegają, to będę i ja. Jeżeli mamy problemy ze stawami, nie jest to wskazane. Jest to tylko jeden przykład z wielu. Pamiętajmy o rozsądnym podejściu.

Jak już wybraliśmy sport, który będziemy uprawiać, należy pamiętać o właściwym przygotowaniu się. Nasuwa się na myśl – dobór stroju. Jak najbardziej. Obuwie, legginsy sportowe czy spodenki, koszulka, bielizna, dodatki typu bidon, saszetka na drobne rzeczy, ba, nawet odpowiednie słuchawki aby móc słuchać muzyki w trakcie! Ubranie powinno być przewiewne, najlepiej takie, które oddycha. Buty – również dobrze jest kupić nie te najtańsze. Stopy to fundament naszej postawy i sylwetki. Lepiej nie dopuszczać do kontuzji czy zwyrodnień, których jest niezwykle ciężko się pozbyć. Zepsuć jest łatwo. Gorzej z naprawianiem.

Odzieży do uprawiania sportu jest bardzo wiele

Sport i zdrowy tryb życia jest coraz bardziej popularny. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że modny. Mamy więc w czym wybierać.

Jednak nie ukrywajmy, strój jest istotny, ale nie najważniejszy. Przed każdą aktywnością sportową należy odpowiednio się rozgrzać i przygotować organizm do wysiłku. Zakwasy są czymś naturalnym, jednak można nieco zniwelować wszelkie boleści, jeśli ciało rozciągniemy przed i uspokoimy po wysiłku.

Programów treningowych znajdziemy mnóstwo w internecie, jak również u źródła, czyli u trenerów personalnych i w fitness klubach. Korzystajmy z porad osób, które znają się na rzeczy i są w stanie nam pomóc. Nie ukrywajmy, nie każdy ma predyspozycje do bycia wybitnym sportowcem. Wszelką aktywność wykonujmy dla siebie i nie oglądajmy się na innych. We własnym tempie. A cele, które stawiamy, konsekwentnie i drobnymi kroczkami na pewno zrealizujemy.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz