Ubezpieczenia na życie a uprawianie sportów ekstremalnych
Informacje i porady

Ubezpieczenia na życie a uprawianie sportów ekstremalnych

Ubezpieczenia na życie a uprawianie sportów ekstremalnychCoraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju ubezpieczenia na życie. Pojawia się pytanie: czy osoby, które uprawiają sporty ekstremalne mogą wykupić ubezpieczenie na życie?

Z reguły towarzystwa ubezpieczeniowe, które działają na terenie naszego kraju nie odmawiają sprzedaży polisy na życie osobom, które uprawiają sporty ekstremalne. Uprawianie takich sportów oznacza jednak dla zakładu ubezpieczeń zwiększone ryzyko ubezpieczeniowe, w związku z tym sprzedając polisy miłośnikom takiej aktywności stosują znaczne zwyżki składki.

Jakie sporty towarzystwa ubezpieczeniowe uznają za ekstremalne?

Za sporty ekstremalne towarzystwa ubezpieczeniowe uznają rodzaj aktywności fizycznej, której uprawianie wymaga dużej odwagi, umiejętności wyższych niż przeciętne oraz podejmowania ich w bardzo ryzykownych warunkach. Towarzystwa ubezpieczeniowe dowolnie tworzą listę sportów ekstremalnych, pewne dyscypliny znajdują się na liście w większości z nich, może nawet we wszystkich. Są to:
– speleologia;
– wspinaczka skałkowa;
– wspinaczka wysokogórska;
– skoki ze spadochronem;
– jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami;
– nurkowanie z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu;
– skoki na bungee;
– trekking górski. W tym przypadku za aktywność ekstremalną zostanie uznany trekking od określonej wysokości. Co do wysokości nie ma zgodności wśród towarzystw ubezpieczeniowych. Jedne za sport ekstremalny uznają trekking od wysokości już 3000 metrów nad poziomem morza, inne od 5500 metrów n. p. m.

Warto na ten aspekt zwrócić uwagę

Podana przez nas lista aktywności fizycznej uznanej za sporty ekstremalne to zaledwie niewielka część. Jeżeli ten rodzaj aktywności jest nam bliski, jeśli jesteśmy zainteresowani wykupieniem polisy na życie, pełną listę sportów, które dany ubezpieczyciel uznaje za ekstremalne znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Zapoznajmy się z nią bardzo dokładnie zanim ją podpiszemy.

W przypadku uprawiania sportów ekstremalnych warto sobie zapewnić bardzo szeroką ochronę. Zaleca się więc wykupienie także ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz