Rodzaje ubezpieczeń na życie
Informacje i porady

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Rodzaje ubezpieczeń na życieCoraz więcej osób decyduje się zadbać o ochronę swojej rodziny i postanawia wykupić ubezpieczenie na życie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych osób, towarzystwa ubezpieczeniowe proponują bardzo różne ubezpieczenia na życie. Jaka jest ich oferta?

Ubezpieczenia terminowe

Osoba, która wykupuje terminowe ubezpieczenie na życie musi w chwili podpisywania umowy wskazać osobę uposażona. To tej osobie zostanie wypłacone świadczenie, gdy posiadacz polisy na życie umrze. Polisy terminowe oferowane są na bardzo różny okres. Najczęściej tymi polisami interesują się kredytobiorcy. Wykupiona przez nich polisa na życie jest jedną z form zabezpieczenia kredytu. Osobą uprawnioną w tym wypadku do otrzymania świadczenia jest bank.

Ubezpieczenia na życie bezterminowe

W tym przypadku czas trwania podpisanej z zakładem ubezpieczeń umowy nie zostaje określony. To bardzo popularne ubezpieczenia, oferują je więc wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, które działają na terenie Polski. Poszczególne towarzystwa mogą oferować jednak różne polisy. Przed podpisaniem umowy warto porównać propozycje kilku towarzystw ubezpieczeniowych. W ten sposób znajdziemy ubezpieczenia, które zapewni nam dobrą ochroną za rozsądną cenę.

Ubezpieczenie posagowe

Będzie stanowiło zabezpieczenie przyszłości dzieci. Ubezpieczenie to mogą wykupić zarówno rodzice, jak i dziadkowie lub dalsi krewni. Ubezpieczenia posagowe nie mogą jednak kupić wszyscy chętni. Warunkiem, który stawiają towarzystwa ubezpieczeniowe jest nie ukończony 56. rok życia. Pieniądze, które zostaną zgromadzone na polisie, mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Dziecko, które je otrzyma może przeznaczyć je na kontynuowanie edukacji na wyższej uczelni czy zakup mieszkania. Towarzystwa ubezpieczeniowego naprawdę nie interesuje na co posiadacz polisy posagowej przeznaczy wypłacone mu środki. Ubezpieczenie posagowe można wykupić w dowolnym momencie życia dziecka, także tuż po jego narodzinach.

Jak wskazują powyższe przykłady, oferta ubezpieczeń na życie jest bardzo szeroka.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz