Kilka słów o ubezpieczeniu autocasco
Informacje i porady

Kilka słów o ubezpieczeniu autocasco

Kilka słów o ubezpieczeniu autocascoDo najbardziej popularnych rodzajów ubezpieczeń należą te komunikacyjne. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które działają na terenie naszego kraju najwięcej sprzedają polis od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie to jest bowiem obowiązkowe dla każdego właściciela zarejestrowanego pojazdu mechanicznego.

Wśród ubezpieczeń komunikacyjnych są jednak również nieobowiązkowe. Do tych, które kupowane są bardzo często należy autocasco.

Na czym polega AC?

Ubezpieczenie autocasco mogą wybrać ci właściciele pojazdów, którzy chcieliby zabezpieczyć swoje auto lub innym pojazd naprawdę kompleksowo. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują to ubezpieczenie w bardzo różnych konfiguracjach. Odszkodowanie może zostać wypłacone nie tylko, gdy pojazd zostanie skradziony. W przypadku polisy autocasco właściciel samochodu może otrzymać świadczenie także po kradzieży znajdującego się w nim wyposażenia.

Warto zwracać uwagę na wyłączenia

Dobre ubezpieczenie autocasco powinno zapewniać jak najszerszą ochronę. Najlepszą ochronę zapewnia polisa „od wszystkiego” czyli all risks. Dzięki temu można liczyć na wypłatę odszkodowania nie tylko po skradzeniu auta bądź jego wyposażenia, ale także na wypadek, gdy na skutek pożaru, huraganu powodzi oraz innych zdarzeń losowych auto zostanie uszkodzone. Opcja alll risks nie oznacza jednak, że rzeczywiście ochrona obejmie wszystko. Nie obejmie ona zdarzeń ujętych w punkcie umowy „Wyłączenia”. Polisy autocasco all risks nie mogą też wykupić właściciele aut starszych niż 15 lat. Wykupując w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym polisę od odpowiedzialności cywilnej i autocasco możemy trochę zaoszczędzić. Lojalni klienci mogą bowiem liczyć na zniżkę.

Wykupując polisę autocasco możemy naprawdę kompleksowo zabezpieczyć swój samochód. Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały polisy autocasco, które dają możliwość ubezpieczenia opon, szyb i znajdującego się w samochodzie bagażu. Oczywiście kompleksowa ochrona oznacza, że polisa będzie droższa. Ale zwyżka składki zastosowana przez zakład ubezpieczeń nie będzie bardzo wysoka.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz