Jak ubezpieczyć zabytkowy samochód?
Informacje i porady

Jak ubezpieczyć zabytkowy samochód?

Jak ubezpieczyć zabytkowy samochód?Ubezpieczenia zabytkowego samochodu nie jest proste. Problemy zaczynają się jeszcze zanim jego właściciel uda się do agenta ubezpieczeniowego w celu jego ubezpieczenia.

Jak ubezpieczyć zabytkowy samochód, aby móc nim jeździć po polskich drogach?

Na jaki okres ubezpieczyć zabytkowy samochód?

W przypadku ubezpieczania zabytkowego samochodu jego właściciel może wybrać polisę, która będzie ważna przez okres 30 dni lub jednego roku. Krótki okres ubezpieczenia jest wybierany jedna bardzo rzadko, większość właścicieli zabytkowych samochodów ubezpiecza je na rok. Mówimy tutaj oczywiście o obowiązkowym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Właściciele zabytkowych samochodów nie muszą wypowiadać umowy, polisy OC dla zabytkowych samochodów nie są automatycznie przedłużane. Ważność ubezpieczenia wygasa w ostatnim dniu obowiązywania zawartej z towarzystwem ubezpieczeniowym umowy.

Gdzie kupić polisę?

Działające na terenie naszego kraju towarzystwa ubezpieczeniowe najchętniej odmówiłyby sprzedaży ubezpieczenia właścicielowi zabytkowego samochodu. Nie mogą jednak tego zrobić, gdyż zgodnie z przepisami każde zarejestrowane auto musi zostać ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej. Towarzystwa ubezpieczeniowe stosują więc inną taktykę: stosują zwyżkę składki. Pamiętajmy jednak, że na rynku działa mnóstwo firm ubezpieczeniowych, na pewno więc uda się znaleźć taką, która ubezpieczy zabytkowe auto za rozsądną cenę.

Co z polisą autocasco?

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, stąd też właściciela zabytkowego samochodu, który chce ją kupić czekają jeszcze większe trudności niż w przypadku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Nie ma przepisów, które nakładałyby na towarzystwa ubezpieczeniowe obowiązek sprzedania polisy autocasco. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie chce więc sprzedawać tego ubezpieczenia właścicielom zabytkowych samochodów. Sprzedają je tylko nieliczni ubezpieczyciele, a do tego oferują mało korzystne warunki. Cena ubezpieczenia autocasco dla zabytkowego samochodu jest bardzo wysoka.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz