Czy można kupić ubezpieczenia na życie nie wypełniając ankiety medycznej?
Informacje i porady

Czy można kupić ubezpieczenia na życie nie wypełniając ankiety medycznej?

Czy można kupić ubezpieczenia na życie nie wypełniając ankiety medycznej?O tym, czy towarzystwa ubezpieczeniowe sprzeda nam ubezpieczenie na życie zadecyduje między innymi ankieta medyczna.

Od informacji w niej zamieszczonych zależy także wysokość naliczonej przez zakład ubezpieczeń składki. Czy są towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują ubezpieczenia na życie bez konieczności wypełniania ankiety medycznej?

Już od kilku lat na rynku działają towarzystwa ubezpieczeniowe, które oferują polisy na życie bez konieczności wypełniania ankiety medycznej. Takie ubezpieczenia są kierowane przede wszystkim do starszych i schorowanych osób. Dzięki tym ubezpieczeniom seniorzy nie muszą martwić się, że towarzystwo ubezpieczeniowe w ogóle odmówi im sprzedaży polisy lub zastosuje bardzo wysoką zwyżkę składki.

Ubezpieczenie direct

Bezterminowe ubezpieczenie direct to propozycja skierowana do osób, które nie ukończyły 85. roku życia. W przypadku tego ubezpieczenia towarzystwa ubezpieczeniowe nie wymagają, aby potencjalni klienci wypełniali ankietę medyczną, weryfikacja stanu zdrowia nie jest w ogóle przeprowadzana. Znaczy to, że nie trzeba wykonywać żadnych badań lekarskich. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które w swojej ofercie mają ubezpieczenia direct nie interesują się stanem zdrowia ubezpieczającego się. Czy jednak ubezpieczenia direct jest korzystne? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niska składka może wpłynąć na niską sumę ubezpieczenia, ale z kolei plusem jest brak zwyżki.

Pracownicze ubezpieczenia grupowe

Ubezpieczenia te są dostępne w konkretnych zakładach pracy. Są one także korzystne dla osób w nie najlepszej kondycji zdrowotnej. Towarzystwa ubezpieczeniowego nie interesuje także wiek osób przystępujących do ubezpieczenia. Ponoszone przez towarzystwo ubezpieczeniowe jest w tym przypadku uśredniane na podstawie danych statystycznych. Niestety po podejściu pracy nie można tego ubezpieczenia kontynuować bezterminowo, ale wyłącznie przez ściśle określony czas. Towarzystwo ubezpieczeniowe może także zmienić warunki ubezpieczenia na mniej korzystne.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz