Co powinniśmy wiedzieć o polisach zdrowotnych?
Informacje i porady

Co powinniśmy wiedzieć o polisach zdrowotnych?

Co powinniśmy wiedzieć o polisach zdrowotnych?Polisa zdrowotna powinna być produktem dostosowanym do naszych potrzeb. Z wyborem ubezpieczenia nie warto zwlekać do chwili, gdy będzie nam ono potrzebne. Na pewne świadczenia obowiązuje okres karencji, który wynosi od trzech do sześciu miesięcy.

Ubezpieczenia zdrowotne nie są tym samym, co abonament w prywatnym zakładzie opieki medycznej. Polisy zdrowotne oferują towarzystwa ubezpieczeniowe, które zawierają umowy z placówkami Narodowego Funduszu Zdrowia oraz z kilkoma/kilkunastoma sieciami opieki medycznej.

Jaki może być zakres polisy?

W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego możemy wybrać:
– ubezpieczenie ambulatoryjne. W jego ramach będziemy mogli korzystać z dostępu do lekarzy różnych specjalności, diagnostyki i zabiegów ambulatoryjnych. Decydując się na to ubezpieczenie, zwróćmy uwagę na wybór specjalistów – lepiej będzie, gdy polisa będzie zapewniała dostęp do 5-6, z których porad regularnie będziemy korzystać, niż do 30-40, którzy nie są nam potrzebni. Polisa powinna nam zapewniać także dostęp do dużej liczny placówek;
– ubezpieczenie szpitalne. W ramach polisy będziemy mieć zapewnione leczenie prywatne. Polisa obejmuje także zabiegi, których nie można wykonać w ambulatorium oraz operacje. W polisie zostaną wymienione przysługujące nam procedury – najczęściej są to te, na które czas oczekiwania w publicznych szpitalach jest najdłuższy;
– ubezpieczenie lekowe. Bardzo często jest ono dołączane do grupowych ubezpieczeń zdrowotnych oferowanych w zakładach pracy. Można je wykupić także indywidualnie. Zapewnia zwrot nawet 80 procent ceny leków.

Inne ubezpieczenia

Wybierając pakiet ubezpieczeń zdrowotnych, warto zadbać, aby zawierał on także assistance medyczne. W nagłej sytuacji ubezpieczenie assistance zapewnia bezpłatny transport medyczny, opiekę nad nieletnimi dziećmi w czasie pobytu w szpitalu czy domowe wizyty lekarza.

Wybierając ubezpieczenie zdrowotne musimy zastanowić się, jaką „poduszkę finansową” chcielibyśmy zbudować. Dobre ubezpieczenie zdrowotne powinno być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz