Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
Informacje i porady

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Prywatne ubezpieczenie zdrowotneCoraz więcej osób w naszym kraju decyduje się na wykupienie prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

W zamian zyskują dostęp do lekarzy specjalistów, badań i zabiegów, czasem także dopłatę do leków.

Ubezpieczenie dla seniorów

Są dedykowane osobom, które ukończyły 65 lat. W ramach polisy osoba ubezpieczona może korzystać z opieki lekarzy specjalistów: diabetologa, kardiologa, urologa i wielu innych. Polisa zapewnia również wizyty domowe. Opcje dodatkowe, które można dokupić to między innymi zapewnienie usług opiekuńczych. Polisy nie są tanie. Składka wynosi nawet 300 złotych miesięcznie.

Dla kobiet w ciąży

Obecnie spora część towarzystw ubezpieczeniowych oferuje klasyczne polisy zdrowotne, które zawierają możliwość otrzymania świadczeń, które związane są z prowadzeniem ciąży. Oprócz nich dostępne są także polisy dedykowane wyłącznie kobietom w ciąży i ich dzieciom. W ramach polisy przyszłe mamy mają zapewnione wizyty u ginekologa bez żadnych ograniczeń, niezbędne badania i zabiegi. Polisa zapewnia także komfortowe warunki porodu. Odbywa się on w szpitalu, z którym towarzystwo ubezpieczeniowe umowę o współpracy. Minimalna składka wynosi 100 złotych miesięcznie.

Polisa lekowa

Osoby, które zdecydują się wykupić polisę lekową, mogą otrzymać dofinansowanie do leków sprzedawanych na receptę nawet do 80 procent ich ceny. Każde towarzystwa ubezpieczeniowe, które ma w swojej ofercie polisy lekowe indywidualnie ustala listę leków z dofinansowaniem. Polisa kosztuje od 20 do 30 złotych miesięcznie.

Na wypadek nowotworu

towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także polisy wyłącznie na wypadek zachorowania na raka. W jej ramach można liczyć na bardzo szeroką ochronę. Przed wykupieniem takiej polisy warto sprawdzić, w jaki sposób ubezpieczyciel wypłaca świadczenia. Dobra polisa powinna zapewniać możliwość jego otrzymania już w chwili postawienia diagnozy. Polisa może obejmować również świadczenia dodatkowe: dostarczenie leków, transport medyczny do szpitala, pomoc psychologiczną, czy pomoc w sprawowaniu opieki nad dziećmi.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz