Rodzaje pizzy
Informacje i porady

Rodzaje pizzy

Znana na całym świecie i lubiana przez wielu konsumentów. To właśnie popularna pizza. Piaseczno, Wawer, Mokotów czy Bielany, w każdej dzielnicy naszego miasta znajdziemy miejsce, gdzie w spokoju możemy spróbować pysznej pizzy. W menu najczęściej znajdziemy kilkanaście różnych jej odmian. Jakie są najlepsze i najbardziej znane?

Klasyczna pizza to tak zwana okrągła pizza neapolitańska

Cechą charakterystyczną jest tutaj oszczędność składników. Pizza składa się bowiem jedynie z ciasta, oliwy z oliwek, sera mozzarella, a także liścia bazylii. Jeśli chcemy zjeść prawdziwą pizzę neapolitańską, to mąka, z której zrobione jest ciasto, musi być typu 0 lub 00. Ciasto powinno być wyrabiane najlepiej ręcznie lub z użyciem wolnoobrotowego miksera. Gdy ciasto wyrośnie, powinno zostać uformowane tylko rękami, bez użycia wałka lub innych przyrządów mechanicznych, które mogą zabić pęcherzyki powietrza. Jeśli chodzi o wysokość ciasta, to nie może ono być grubsze niż trzy milimetry. Całość jest wkładana na koniec do pieca, gdzie panuje temperatura przynajmniej czterystu stopni. W tym piecu pizza nie może spędzić więcej niż dziewięćdziesiąt sekund.

Rodzaje pizzy

Nie każdy z nas ceni sobie jednak oszczędność charakterystyczną dla neapolitańskiej pizzy

Dla tych, którzy lubią grubsze i bogatsze pizze, stworzono ten produkt w wersji rzymskiej. Mamy tutaj do czynienia z większą ilością dodatków, a samo ciasto piecze się nieco dłużej. Z kolei amerykańska wersja pizzy jest zazwyczaj grubsza i ma słodkawe ciasto. Cechą szczególną jest tutaj większa liczba dodatków. Wedle oficjalnych danych rozróżniamy dziewięć podstawowych typów, jeśli chodzi o pizze amerykańskie. To Neapolitańska, Kalifornijska, Chicago Deep Dish, Chicago Thin Crust, Detroitska, Grecka z Nowej Anglii, Nowojorska Thin Crust, St. Louis i New Jersey. Zupełną nowością są pizze na słodko. Współcześnie tworzy się produkty tego typu, gdzie na ciasto została położona czekolada. Na drugim biegunie są coraz popularniejsze pizze sushi. To po prostu połączenie ciasta i owoców morza.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/piaseczno

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz