Czy porady medyczne w internecie zasługują na zaufanie
Informacje i porady

Czy porady medyczne w internecie zasługują na zaufanie

Czy porady medyczne w internecie zasługują na zaufanieInternet stał się dla wielu z nas miejscem poszukiwania bardzo różnych informacji. Dla wielu jest on także miejscem do szukania informacji o chorobach, ich objawach i metodach leczenia.

Jakich jeszcze porad medycznych szukamy w sieci?

Informacje o dolegliwościach

Najczęściej w internecie Polacy szukają informacji o różnych dolegliwościach. Z pewnością do popularności porad w sieci przyczynia się nie do końca dobrze funkcjonująca publiczna służba zdrowia. W wielu przychodniach utrudniony jest nie tylko dostęp do lekarzy specjalistów, ale także do lekarzy pierwszego kontaktu. Zamiast więc oczekiwać w bardzo długich kolejkach, wchodzimy do sieci , szukamy informacji o swoich dolegliwościach i sposobach ich leczenia. Porady udzielane przez internautów mogą nam jednak zamiast pomóc zaszkodzić. Nie wszystkich udzielają bowiem osoby z wykształceniem medycznym. Do porad do forach czy portalach społecznościowych należy więc podchodzić wyjątkowo ostrożnie.

Informacje o suplementach diety

Wiele osób w internecie szuka także opinii o odżywkach dedykowanych sportowcom, suplementach diety, preparatach odchudzających, a w sezonie jesienno-zimowym także o preparatach na przeziębienie. Mimo że opinie na ten temat zamieszczają specjaliści, to jednak większość osób bardziej ufa tym, które na swoich stronach zamieszczają blogerzy czy zwykli użytkownicy.

Opinie o specjalistach i placówkach medycznych

Wiele osób zanim wybierze konkretną placówkę medyczną czy lekarza specjalistę szuka o nich opinii w sieci. W tym akurat trudno jest upatrywać czegoś niestosownego. Wszyscy chcemy być leczeni w dobrej placówce medycznej przez lekarza z dużym doświadczeniem i dużą wiedzą.

Poszukiwanie porad medycznych w internecie jest bardzo popularne. Informacje zamieszczone w sieci mogą pochodzić jednak od osób, które nie mają wykształcenia medycznego. Zanim zdecydujemy się skorzystać z porady przemyślmy swoją decyzję bardzo poważnie. W ten sposób możemy uniknąć wielu poważnych problemów ze zdrowiem. Zasada ograniczonego zaufania powinna być najważniejsza.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz