Czy warto ufać portalom o zdrowiu?
Informacje i porady

Czy warto ufać portalom o zdrowiu?

Czy warto ufać portalom o zdrowiu?Dla wielu z nas internet jest źródłem poszukiwania bardzo różnych informacji. Coraz więcej osób szuka porad medycznych na portalach poświęconych medycynie, forach internetowych i portalach społecznościowych.

Czy porady te są godne zaufania?

Ogólna wiedza o zdrowiu

Osoby, które nie są zainteresowane poszukiwaniem informacji o konkretnym schorzeniu mogą znaleźć w internecie mnóstwo profesjonalnych stron z publikacjami z różnych gałęzi medycyny. Są one stale aktualizowane, a wiele z nich zawiera także informacje, które mogą być bardzo przydatne pacjentom. Znajdziemy na nich między innymi informacje o prawach pacjentów.

Specjalistyczne strony

W sieci mogą publikować wszyscy. Publikują w nim więc także specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Strony te możemy odwiedzić, gdy szukamy informacji o chorobach, ich objawach, sposobach ich diagnozowania, ich przebiegu i metodach leczenia. Tego typu strony mogą pełnić funkcję edukacyjną. Porada udzielona przez specjalistę może nas skłonić do odwiedzenia lekarza. Zadając lekarzowi pytanie drogą online dowiemy się jakie badania profilaktyczne możemy wykonać bezpłatnie. Ale nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie postawić trafnej diagnozy na odległość.

Strony, które warto odwiedzić

Dużo informacji o chorobach kardiologicznych zawierają strony, które prowadzą kardiolodzy. Prawdziwą dżumą XXI wieku jest nadciśnienie. Warto te strony odwiedzić, aby dowiedzieć się, jaka wartość ciśnienia jest prawidłowo, kiedy powinniśmy się niepokoić swoim ciśnieniem, jakie są metody leczenia nadciśnienia. Na stronach dowiemy się także w jaki sposób obniżymy zbyt wysokie ciśnienie w początkowym stadium choroby bez konieczności zażywania leków. Wiarygodną i wyczerpującą wiedzę o chorobach okulistycznych znajdziemy także na specjalistycznych stronach poświęconych tej gałęzi medycyny. To bardzo przydatne strony, można na nich wykonać wirtualny test zagrożenia jaskrą. Gdy zagraża nam ta choroba, dzięki testowi możemy wcześni rozpocząć leczenie.

Nie ufajmy bezgranicznie wszystkim medycznym poradom, które znajdziemy w sieci.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz