Medyczne porady z sieci
Informacje i porady

Medyczne porady z sieci

Medyczne porady z sieciInternet daje nam wiele bardzo różnych możliwości. Udzielanie różnego rodzaju porad to tylko jedna z nich. Do rad, które cieszą się bardzo dużą popularnością należą te z zakresu medycyny.

Chodzi nam jednak tutaj o porady, których udzielają lekarze. Pamiętajmy, że warto z nich korzystać tylko w nagłych, awaryjnych sytuacjach. Nie mogą nam one zastąpić wizyty u lekarza.

Lekarskie konsultacje online

Przybywa w sieci portali medycznych, w których porady udzielane są przez zatrudnionych w nich lekarzy o różnych specjalizacjach. Korzystając ze specjalnego formularza zamieszczonego na wybranym przez nas portalu, mamy możliwość zadania każdego pytania. Postawienie diagnozy drogą online jest trudne. Dlatego, aby ułatwić pracę lekarzowi niezbędne jest bardzo dokładne opisanie objawów, które nas niepokoją. Starajmy się więc podać możliwie jak największą liczbę szczegółów. Na odpowiedź najczęściej nie musimy długo czekać. Pamiętajmy, że postawiona na odległość diagnoza jest tylko wstępna. Większości chorób nie można zdiagnozować nie przeprowadzając z pacjentem wywiadu i bez badania. I tak więc nie unikniemy wizyty u lekarza. Niektóre portale medyczne za pierwszą konsultację nie pobierają opłat, inne je naliczają, ale nie są one wysokie.

Opieka kardiologiczna przez całą dobę

Projekt ten został niedawno stworzony. Do ciała pacjenta mocowane jest urządzenie noszące nazwę Tele EKG. Urządzenie pracuje w czasie rzeczywistym, zapisuje pracę serca pacjenta i przesyła informację do dyżurującego lekarza kardiologa. Na miejscu sprawdza on wyniki, w razie potrzeby może udzielić porady. W sytuacji, gdy zapisy EKG są niepokojące, może także wezwać do chorego karetkę pogotowia. Usługa skierowana jest przede wszystkim do osób po zawale serca, chorych na nadciśnienie, po operacji wszczepienia rozrusznika oraz po przeszczepie serca. Stan chorego może być monitorowany non stop, w każdej sytuacji może on otrzymać nie tylko poradę, ale także fachową pomoc. Tele EKG jest urządzeniem bardzo niewielkich rozmiarów, można je zabrać ze sobą wyjeżdżając w podróż.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz