Konsultacje lekarskie online
Informacje i porady

Konsultacje lekarskie online

Konsultacje lekarskie onlineWiększość z nas narzeka na brak czasu. Nie mamy więc siły i ochoty, aby spędzać mnóstwo czasu w długich kolejkach najpierw do rejestracji, a później do lekarza. Stąd tez coraz więcej osób szuka porad medycznych w internecie.

Miejscem, w których porady te są poszukiwane wyjątkowo często to fora internetowe i portale społecznościowe. Pamiętajmy jednak, że porad tych może udzielać każdy, nie tylko osoby z medycznym wykształceniem. Dzięki dostępowi do internety drogą online możemy jednak skonsultować się także z lekarzem.

Przychodnie w internecie

Dzięki internetowym przychodniom możemy skonsultować się z lekarzem specjalistą nie posiadając skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, nie zapisując się na wizytę i nie oczekując w bardzo długiej kolejce. Aby móc skorzystać z usług internetowej przychodni wypełniamy specjalny formularz dokładnie opisując niepokojące objawy. Na podstawie opisanych (im dokładniej to zrobimy, tym lepiej) przez nas objawów lekarz udzielający porad drogą online podejmie decyzję czy problem zdrowotny można rozwiązać nie składając wizyty u lekarza. W razie konieczności zasugeruje wizytę u specjalisty, podpowie z jakim specjalistą musimy się skonsultować. Z lekarzem w internetowej przychodzi skonsultujemy się nie tylko za pomocą formularza, w niektórych możliwe są także wideokonferencje.

Konsultacje lekarskie online: dla kogo?

Z porad udzielanych w internetowych przychodniach może skorzystać każdy z nas. Ale ideą ich stworzenia było umożliwienie skorzystania z pomocy medycznej przez osoby, które:
– zachorowały w czasie urlopu lub podróży służbowej;
– pracują za granicą nielegalnie i nie chcą płacić za wizytę u lekarza;
– muszą długo oczekiwać na wizytę u lekarza specjalisty;
– są niepełnosprawne i nie mogą liczyć na pomoc innych w dotarciu do lekarza;
– nie mają czasu na wizytę w przychodni.

Lekarskie konsultacje online są rozwiązaniem w awaryjnej sytuacji. Nie zastąpią wizyty w przychodni, ale dzięki nim dowiemy się czy wizyta musi mieć miejsce natychmiast, czy potrzebna jest nam pomoc specjalisty.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz