Medyczne porady przez internet
Informacje i porady

Medyczne porady przez internet

Medyczne porady przez internetW sieci szukamy informacji niemal z każdej dziedziny, także porad medycznych. Czy rady te zasługują na zaufanie?

Czym jest telemedycyna?

Coraz więcej prywatnych placówek medycznych oferuje usługi, które nazywane są telemedycyną. Dzięki dostępowi do tej usługi pacjenci mogą skorzystać z porad lekarza na odległość. Nie ma znaczenia czy znajdują się aktualnie w kraju czy też poza jego granicami. Telemedycyna to usługa, która daje dostęp do lekarzy różnych specjalności. Jej zalety docenimy, gdy znajdziemy się w miejscu, w którym bezpośredni dostęp do lekarza będzie utrudniony lub niemożliwy. Okazuje się bardzo przydatna w czasie wyjazdów na przykład do egzotycznych krajów, w których opieka medyczna stoi na bardzo niskim poziomie. Osoby, które są zainteresowane tą usługą muszą znaleźć prywatną przychodnię, która w swojej ofercie ma usługi z zakresu telemedycyny. Niezbędne jest podpisanie umowy na świadczenie tej usługi. Usługa ta jest płatna, musimy więc wybrać zakres interesującej nas opieki, gdyż od tego zależy jakie koszty poniesiemy. W przypadku wykupionego abonamentu na usługi medyczne z konsultacji lekarskich na odległość będziemy mogli korzystać bezpłatnie. Porady udzielane są przez telefon, czat online lub poprzez wideorozmowę.

W jakich godzinach usługa jest dostępna?

Najbardziej popularną formą konsultacji medycznych na odległość jest czat. Lekarze najczęściej pełnią swoje dyżury od godziny 8.00 do 22.00. Oczywiście, aby można było skonsultować się na odległość potrzebujemy komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do internetu. W chwili wykupowania usługi logujemy się na portalu pacjenta. Gdy chcemy skorzystać z porady wybieramy zakładkę czat i zadajemy dyżurującemu lekarzowi pytanie. Gdy mamy problemy skórne, zamiast czatu wybierzmy wideokonferencję. Gdy lekarz zobaczy zmiany na skórze, łatwiej nam pomoże niż gdy tylko nękające nas objawy opiszemy. Na wszelki więc wypadek zainstalujmy komunikator Skype.

Telemedycyna umożliwia szybki kontakt z lekarzem w sytuacji, gdy nie możemy czekać na wizytę w przychodni.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz