Moda
Informacje i porady Kosmetyki Moda

Szpilki – wybieraj je rozsądnie

Od kiedy szpilki, czyli buty dla kobiet na wysokim i cienkim obcasie zostały wynalezione, cieszą się niezmienną, olbrzymią popularnością. Choć nie zawsze są wygodne, a także chodzenie w nich na dłuższą metę może doprowadzić do bólu nóg, kobiety stale je noszą i kupują niemal pasjami.

Przed szkodliwością szpilek ostrzegają nawet lekarze, zalecając, by nosić je tylko wówczas, gdy naprawdę jest to konieczne, absolutnie nie na co dzień, nie wszystkie jednak panie biorą sobie te zalecenia do serca. Dlaczego szpilki damskie cieszą się tak wielką popularnością?

Kobiecość i seksapil

Wielką fanką szpilek była Marlin Monroe, symbol kobiecości i seksu. Podkreślała, że dzięki taki butom kobiety seksownie się poruszają, kołysząc biodrami i wysuwając je do przodu, gdyż takie buty wymagają takiego właśnie sposobu chodzenia. Ale nie tylko dlatego kobiety na całym świecie tak chętnie noszą to obuwie, mimo iż nie zawsze jest ono wygodne, a także początki chodzenia w nim mogą sprawiać trudności. Wysokie obcasy wysmuklają nogi, wydłużając je jednocześnie, a także sprawiają, że cała sylwetka wygląda szczuplej i smuklej. Są więc niezastąpione dla pań o obfitszych kształtach, niskich czy też posiadających krótkie nogi, które chcą poprawić optycznie proporcje swojej sylwetki. Można się zdziwić, jak daleko idące są te zmiany i wszystko to dzięki jedynie butom na obcasach. By jednak prezentowały się dobrze, trzeba je odpowiednio dobierać. Wysoka, masywna kobieta na pewno nie będzie wyglądać dobrze w delikatnych czółenkach czy sandałkach na cieniutkim obcasie, gdyż podkreśli to jej gabaryty. Również jeśli chodzi o wygodę, trzeba wybierać odpowiednie buty, gdyż zły ich dobór może spowodować wiele szkód.

Jak wybierać szpilki, by nosić je bez szkody dla organizmu?

Przede wszystkim za wygodę odpowiada wyprofilowanie butów. Niestety tanie obuwie zwykle jest wykonane niedbale, dlatego jest niewygodne. Wymusza to nienaturalne napięcie łydek, w efekcie czego pojawia się ból, a długotrwałe noszenie takiego obuwia może doprowadzić na przykład do żylaków. Modne ostatnio szpilki ze zwężonymi noskami (dostępne np. tutaj) prezentują się bardzo efektownie, ale jeśli będą zbyt małe, zwężone czubki będą boleśnie cisnąć stopy. W efekcie mogą pojawić się nie tylko uciążliwe odciski, ale nawet, po dłuższym czasie, deformacje palców, haluksy i inne przypadłości, z którymi trudno się uporać. Trzeba więc wybierać szpilki rozważnie i najlepiej stawiać na lepsze marki, a nie buty kupowane na bazarku.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz