Jak dobrać właściwy stanik sportowy?
Moda

Jak dobrać właściwy stanik sportowy?

Jak dobrać właściwy stanik sportowy?Sport to nie tylko obowiązkowy element zdrowego trybu życia, ale również skuteczny sposób na lepsze samopoczucie. Coraz więcej z nas odkrywa dobroczynne działanie aktywności fizycznej i decyduje się na stałe włączyć trening w swój codzienny rozkład dnia.

Zanim jednak zdecydujemy się na uprawianie jakiejś dyscypliny, powinniśmy zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie. To obejmuje nie tylko sprzęt, ale przede wszystkim odpowiedni strój. Wśród ubrań dla pań, które decydują się uprawiać sport, obowiązkowo powinien znaleźć się stanik sportowy – tylko on zapewni im bowiem maksimum komfortu w czasie aktywności fizycznej.

Sportowy stanik – niezbędny każdej kobiecie, która uprawia sport

W czasie aktywności fizycznej kobiece piersi wymagają szczególnej ochrony. Narażone są bowiem wtedy na intensywne wstrząsy, które mogą wywołać ból oraz sprawić, że biust będzie wyglądał mniej atrakcyjnie. Bez względu na dyscyplinę, którą uprawiamy, piersi narażone są na drgania – ponieważ są zbudowane z tkanki łącznej, a nie mięśni, nie mogą sobie odpowiednio poradzić z takimi drganiami. Biust, który regularnie będzie poddawany wstrząsom, straci jędrność, stanie się obwisły, może nawet ulec deformacji. Dlatego też ważne jest, żeby zminimalizować jego ruch, zakładając specjalnie w tym celu zaprojektowany biustonosz sportowy. Te trzyma piersi dużo lepiej niż staniki, które nosimy na co dzień. Co więcej, ponieważ wykonany jest w całości z materiału – nie powoduje odcisków, oparzeń czy bolesnych otarć – zapewnia komfort niezbędny w trakcie uprawiania sportu.

Jak dobrać stanik sportowy, żeby zapewnić sobie maksimum wygody?

Bardzo ważne jest również właściwe dobranie rozmiaru stanika sportowego. Pas biustonosza nie powinien obciskać, ale jednocześnie musi mocno przylegać do skóry, żeby dobrze trzymać piersi. Szwy muszą być miękkie i nie wywoływać dyskomfortu. Miseczki muszą dobrze trzymać piersi, nie być ani za luźne, a nie wywoływać uczucia duszności czy bólu. Im mniejsze piersi, tym łatwiej będzie nam dobrać stanik. Delikatny materiał poradzi sobie bowiem z ich przytrzymaniem. Jeśli mamy większy biust, stanik sportowy powinien przyciskać każdą pierś osobno i mieć regulowaną taśmę pod biustem.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz