Legginsy sportowe czy luźne dresy?
Moda

Legginsy sportowe czy luźne dresy?

Legginsy sportowe czy luźne dresy?

Wielu sportowców ma dylemat, czy ubrać legginsy, czy może raczej luźniejsze dresy. Wbrew pozorom nie jest to sprawa błaha, ponieważ dobrze dobrana odzież sportowa wpływa na komfort podczas treningu, a tym samym na osiągane rezultaty. Zastanówmy się więc, która z powyższych propozycji jest lepsza.

Legginsy sportowe stają się coraz popularniejsze – sięgają po nie zarówno sportowcy-amatorzy, którzy dopiero zaczynają przygodę z treningami (choć ci bywają skrępowani przyleganiem tych spodni do skóry), jak i profesjonaliści.

Skąd ta popularność?

Otóż – pomijając ten kłopotliwy czynnik wizualny – jest to odzież bardzo praktyczna i wygodna. Legginsy produkuje się z materiałów termicznych, które odprowadzają pot, nie przegrzewają skóry, są lekkie, bardzo wygodne, słowem: produkuje się je właśnie z myślą o sporcie.

Zwykłe dresy do biegania nie charakteryzują się żadną z powyższych właściwości, ale w zamian są uniwersalne – legginsów nie założymy nigdzie indziej poza treningiem. Natomiast dresy można ubrać już np. na spacer z psem.

Legginsy sportowe raczej nie są propozycją dla pań, które mają kompleksy na punkcie swoich nóg. Z drugiej strony – z racji na powyższe zalety – może warto się przełamać? Niektóre biegaczki robią tak, że przygodę z legginsami zaczynają od biegów nocnych, kiedy nikt ich nie widzi. Wtedy psychika oswaja się z tą obcisłością, co po kilku biegach daje efekt przełamania się i przyzwyczajenia.

Porównanie

Oczywiście spodnie spodniom nierówne, dlatego – zanim wybierzemy konkretny model – warto zweryfikować:
– Jaka długość nam odpowiada? (Lubiący biegać w lato powinni wybrać model do kostek, natomiast lubiący biegać w zimę powinni wybrać coś krótszego, np. za kolana lub jeszcze krótszy).
– Czy dany model posiada kieszenie, a jeśli tak, to czy jest ich odpowiednio dużo? (W końcu gdzieś musimy schować komórkę, paczkę chusteczek czy klucze).
– Czy posiada również odblaski?
– Czy cena jest adekwatna do naszych oczekiwań? (Dobre legginsy, zarówno dla panów, jak i pań kupimy już od stu złotych).

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz