Legginsy sportowe – zalety i wady
Moda

Legginsy sportowe – zalety i wady

Legginsy sportowe – zalety i wady

Wśród biegaczy czy szerzej – wśród sportowców można zaobserwować ostatnimi latami prawdziwy bum na legginsy sportowe. Dlaczego tak jest? Dlaczego normalne dresy odchodzą w odstawkę, a w zamian biega się w czymś przypominającym getry?

Otóż główną zaletą legginsów jest materiał, z którego się je wykonuje. Jest to bowiem materiał o właściwościach termicznych, odprowadzający pot, chroniący biegacza przed wiatrem itd. Po drugie – legginsy sportowe posiadają krój przystosowany nie do chodzenia, ale właśnie do biegania. Przez to – choć może nie znajdą one zastosowania w użytku codziennym – podczas pokonywania kolejnych kilometrów np. w maratonie zapewnią nam maksymalny komfort.

Uwaga: choć tego typu odzież można wykorzystywać praktycznie przez cały rok (dzięki wspomnianym właściwościom termicznym), jeżeli lubimy biegać w mrozy, warto pomyśleć o modelu z panelami przeciwwiatrowymi.

Leginsy

Co też ważne, dzięki tej słynnej obcisłości – tj. dzięki przyleganiu legginsów do ciała – wyeliminujemy ryzyko obtarć np. na udach. Ci, którzy mają już doświadczenie w biegach, doskonale wiedzą, jak dużym jest to obciążeniem. Ponadto – nawet, jeżeli złapie nas deszcz – mokre legginsy nie wpływają na jakość biegu (w przeciwieństwie do dresów, które od razu stają się w takiej sytuacji ciężkie i niewygodne).

„No dobrze” – powie ktoś – „ale co z wadami. Czy legginsy je w ogóle mają?” Oczywiście! Nie ma idealnej odzieży sportowej i legginsy nie są od tego żadnym odstępstwem. Otóż po pierwsze – mogą one krępować, zwłaszcza panów, ponieważ taka obcisłość nie jest naturalnym elementem męskiej stylizacji. Po drugie, jak już wspomnieliśmy – nie mają uniwersalnego zastosowania. Inwestując w nie musimy się więc liczyć, że nigdzie indziej niż na trening ich nie założymy. Po trzecie wreszcie – choć z tym akurat wielu sportowców się nie zgadza – legginsy sportowe mogą być mniej wygodne od dresów.

Najlepszy wybór

Innymi słowy: nie ma się co dziwić, że to właśnie ta odzież cieszy się tak dużym uznaniem sportowców. Właściwości termiczne, brak obtarć, odporność na warunki atmosferyczne – wszystko to sprawia, że coraz rzadziej będziemy spotykać się z tradycyjnymi spodniami do biegania.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz