Twoje pierwsze legginsy sportowe – na co zwrócić uwagę?
Moda

Twoje pierwsze legginsy sportowe – na co zwrócić uwagę?

Twoje pierwsze legginsy sportowe – na co zwrócić uwagę?

Wybór wśród ofert z różnymi legginsami, spodenkami do biegania itp. jest naprawdę duży. Znajdziemy więc coś krótkiego i długiego, ocieplanego i cieniutkiego, wreszcie bardziej lub mniej kolorowego. Na co jednak zwrócić uwagę, gdy interesują nas nasze pierwsze legginsy sportowe w życiu?

Zanim zaczniemy zastanawiać się nad konkretnymi ofertami, zastanówmy się wpierw, czy aby na pewno będziemy w stanie nosić tak obcisłą odzież. Zarówno bowiem panie, jak i (tym bardziej) panowie mają problem z tą cechą legginsów – albo trzeba się więc przyzwyczaić, albo zdecydować na coś luźniejszego.

Sportowe leginsy

Być może wielu to zdziwi, ale jednym z najważniejszych parametrów legginsów sportowych są… kieszenie. Bieganie jest sportem wymagającym przechowania telefonu, kluczy, chusteczek higienicznych, ewentualnie odtwarzacza muzycznego, a wszystko to należy gdzieś przechować, i to najlepiej tak, aby nie uwierało. Stąd też ilość kieszeni i ich rozplanowanie jest jednym z tych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę w pierwszej kolejności.

Po drugie – legginsy sportowe muszą być odpowiednio dopasowane, tj. nie mogą się zsuwać, ale i nie mogą zbytnio uciskać. Dobrze też, jeśli szew nie będzie się przekręcał – jest to bowiem bardzo uciążliwe podczas biegu.

Uwaga: sprawdźmy, czy spodnie zakrywają ścięgno achillesowe – dzięki temu unikniemy uciążliwego dla biegaczy przeziębienia.

Po trzecie – warto spojrzeć na jakość materiału. To, że musi mieć on właściwości termiczne, jest raczej oczywiste. Pozostaje jeszcze kwestia, czy będzie on odporny na wieloletnią i intensywną eksploatację?

Niektóre legginsy sportowe mają już wszyte materiały odblaskowe i jest to dobre rozwiązanie

Bez względu bowiem na to, czy biegamy o poranku, czy po zmroku, dobrze, gdyby kierowcy nas widzieli – w ten sposób będziemy bezpieczniejsze. Cała reszta, jeśli chodzi o kolor, jest już sprawą indywidualną – jedni wolą czerń, inni kolory bardziej pstrokate. Jak wspomnieliśmy, oferty są na tyle różnorodne, że naprawdę każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Podsumowując, jeśli poświęcimy odpowiednią ilość czasu na znalezienie legginsów, z pewnością uczynimy nasze bieganie przyjemniejszym.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz