Kosmetyki

Instrukcja wykonania prawidłowego makijażu

Instrukcja wykonania prawidłowego makijażuŻeby nasz makijaż był wykonany poprawnie i podkreślał nasze mocne strony, konieczne jest, żebyśmy wykonali go skrupulatnie według zasad. Zanim jednak przystąpimy do tej czynności, musimy zaopatrzyć się w dobrej jakości kosmetyki: Astor błyszczyk, róż, bazę pod podkład, cienie do powiek, maskarę, kredkę do oczu, tusz do rzęs, rozświetlacz i pomadkę lub błyszczyk. Nieodzowny jest też podkład, naszym zdaniem oferowany przez Loreal podkład True Match nada się do tego znakomicie.

Pierwszym krokiem powinno być dokładne oczyszczenie twarzy z sebum i pozostałości kosmetyków. Następnie powinnyśmy wklepać krem nawilżający i odczekać kilka minut, aż się wchłonie. Następnie powinnyśmy nałożyć bazę pod makijaż. Jej zadaniem będzie wyrównanie nierówności cery oraz sprawienie, że kosmetyki do makijażu będą się lepiej trzymać. W przypadku Loreal podkład sprawa jest z pozoru prosta, bo puder ten sam w sobie jest wytrzymały, ale nie zaszkodzi dokładniej go utrwalić. Jeżeli baza wyschnie, nakładamy rzeczony podkład, ale robimy to bardzo oszczędnie, żeby nie otrzymać efektu maski. Następnie przy pomocy różu i rozświetlacza, albo bronzera, konturujemy twarz, żeby nadać jej odpowiedni kształt. Kolejnym krokiem jest malowanie powiek cieniem, użycie kredki do oczu i tuszowanie rzęs. Żeby cienie lepiej się trzymały, na powieki również można nałożyć utrwalającą bazę. Kiedy oczy mamy już zrobione, przychodzi czas na usta. Tutaj mamy taką zasadę, że jeżeli oprawa oczy jest podkreślona dość mocno, to usta malujemy delikatnie i odwrotnie, jeśli oczy są delikatne, usta podkreślamy mocniej. Szminkę można pokreślić lekkim połyskiem i tutaj doskonale sprawdza się Astor błyszczyk, który nadaje twarzy młodzieńczego, świeżego wyglądu. Całość makijażu można utrwalić za pomocą specjalnego sprayu, który wiąże ze sobą cząsteczki poszczególnych kosmetyków i sprawia, że nie osypują ani nie ścierają się one tak szybko. Delikatny retusz wykonywać można przy użyciu prasowanego pudru i bibułek matujących, którymi zbierzemy sebum i zrolowany podkład.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz