Dobry lakier dla zdrowych i zadbanych paznokci
Kosmetyki Uroda

Dobry lakier dla zdrowych i zadbanych paznokci

Dobry lakier dla zdrowych i zadbanych paznokciKażda kobieta chce mieć piękne paznokcie, ale niestety nie wszystkie łatwo mogą osiągnąć taki efekt. Nie wystarczy pomalować paznokci, by od razu pięknie się prezentowały, a przynajmniej tak jest w większości przypadków. Trzeba odpowiednio dbać o paznokcie i chronić je przed czynnikami, które mają negatywny wpływ na ich stan, a są to przede wszystkim detergenty. Kontakt z nimi sprawia, że szybko płytki stają się matowe i kruche, więc łamią się niemal od razu, gdy uda się je zapuścić – to bardzo powszechny problem wśród kobiet, które często wykonują prace domowe. By się przed tym chronić, należy do zmywania naczyń czy prania ręcznego zawsze wkładać gumowe rękawiczki, najlepiej takie posiadające bawełnianą wyściółkę, gdyż kontakt z gumą również nie ma na paznokcie najlepszego wpływu. Trzeba również delikatnie wykonywać zabiegi manicure, na przykład nie można piłować paznokci zbyt mocno i używając do tego pilników metalowych – lepsze są papierowe, mineralne lub szklane.

To tylko niektóre z zaleceń, do jakich powinna stosować się każda kobieta, która chce mieć paznokcie w nienagannej kondycji, bowiem ich zdrowie jest potrzebne nie tylko do tego, by można je było zapuścić, ale i po to, by pięknie wyglądały. Istotne jest również używanie odpowiednich kosmetyków, takich, które nie tylko doraźnie poprawiają wygląd paznokci, jak lakiery, ale też ich przy okazji nie niszczą. Złej jakości lakiery wysuszają płytki i powodują przebarwienia. Warty polecenia jest lakier Sally Hansen z linii Shall We Dance, który zawiera substancje pomagające zachować paznokcie w odpowiedniej kondycji. Lakiery te przy tym wyróżniają się trwałością. Przez to, że długo utrzymują się na paznokciach, można rzadziej używać zmywacza, a to ważne, bo te produkty również nie działają dobrze na paznokcie, nawet jeśli zawierają składniki odżywcze i nawilżające. Również sygnowany przez Astor lakier Perfect Stay jest godny polecenia, zwłaszcza dla kobiet, które nie mają czasu zbyt często zmieniać koloru swoich pazurków. Astor posiada w swej ofercie bogata gamę kolorystyczną super trwałych lakierów, w której prym wiodą kolory o dużym nasyceniu pigmentami, a więc szczególnie żywe i intensywne.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz