Kosmetyki

Balsam po opalaniu

Balsam po opalaniuKiedy wystawiamy skórę na działanie szkodliwych promieni słonecznych, narażamy ją na wiele poważnych konsekwencji. Możemy nabawić się oparzeń słonecznych, czy przebarwień, a także nadmiernego przesuszenia naszej skóry. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby zawsze stosować balsam po opalaniu. Posiada on właściwości silnie nawilżające, a także kojące, dzięki czemu nasza skóra znów stanie się miękka i przyjemna w dotyku, a także zniknie dyskomfort związany ze słonecznymi oparzeniami. Wart jednak wiedzieć, że taki balsam, aby mógł nam pomóc, musi posiadać określone składniki.

Stosując balsam po opalaniu, zapewniamy naszej skórze zdrowie oraz piękny wygląd na wiele lat. W ten sposób uzupełniamy w skórze braki wody i lipidów, które utraciła na skutek intensywnego opalania, a także zapewnimy jej właściwe funkcjonowanie. Kiedy tylko zauważymy, że nasza skóra jest przesuszona, szorstka i łuszczy się, natychmiast musimy dostarczyć jej odpowiednich składników nawilżających.

Z pewnością nasz balsam po opalaniu powinien zawierać kwas hialuronowy lub mocznik – są to składniki silnie nawilżające, które wygładzają, a także nadają skórze elastyczności. Dzięki tym składnikom nasza skóra może utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia. Ponadto kosmetyki te powinny być bogate w lipidy, masło Shea lub olej z wiesiołka – są to substancje odpowiadające za odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry o działaniu natłuszczającym. Dzięki temu nasza skóra nie będzie już narażona na dalsze uszkodzenia. Balsam po opalaniu koniecznie musi być wzbogacony o alantoinę lub panthenol – to składniki łagodzące, które przyniosą nam ukojenie w walce z oparzeniami słonecznymi. Złagodzą zaczerwienienia oraz podrażnienia, a także wspomogą proces regeneracji naszej skóry. Kolejnymi składnikami są witamina A, C i E, które występują tu jako przeciwutleniacze i odpowiadają za neutralizowanie działań wolnych rodników i hamowanie procesów starzenia się skóry.

To najważniejsze składniki, jakie powinien zawierać dobry balsam po opalaniu. Najlepiej zakupić go w drogeriach lub aptece.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz