Kosmetyki

Kosmetyki do pielęgnacji na noc

Kosmetyki do pielęgnacji na noc

Codzienne wystawienie naszej cery na szkodliwe działanie czynników środowiska, takich jak promieniowanie słoneczne, bakterie, grzyby, suche powietrze i wiatr, ma niebagatelny wpływ na stan zdrowotny naszej skóry oraz szybkość i intensywność procesów starzenia.

Koniecznością staje się więc regularna pielęgnacja. Tylko w ten sposób będziemy mogli przez lata cieszyć się zdrową, jędrną i zadbaną skórą bez zmarszczek. Ważnym elementem codziennej toalety jest stosowanie odpowiednich kosmetyków zarówno na dzień, jak i na noc.

Krem do twarzy

Kremy do twarzy należy dobierać w zależności od naszego wieku oraz rodzaju naszej cery. Dla cery suchej i przesuszonej dobrym rozwiązaniem jest stosowanie tłustych i gęstych kremów, które właściwie nawilżą nawet głębokie warstwy naszej skóry. Skórę przetłuszczającą się powinniśmy natomiast pielęgnować za pomocą lekkich kremów.

Aby pomóc naszej skórze w jej naturalnej regeneracji warto także pamiętać o wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych również wieczorem. Noc jest tym czasem, kiedy skóra jest w największym stopniu zdolna do odnowy i wchłaniania substancji odżywczych. Krem na noc, jaki zastosujemy, ma więc wtedy najszersze pole do działania. Składnikami odżywczymi zawartymi w kremach są przede wszystkim przeciwutleniacze, flawonoidy, witaminy i minerały. Kiedy podczas snu nasza skóra jest dobrze ukrwiona, rozluźniona, a pory są otwarte, substancje te mogą o wiele lepiej wchłaniać się, a co za tym idzie, wspomagać procesy regeneracyjne. Dzięki temu nasza skóra będzie rano należycie wypoczęta, nawilżona i ujędrniona.

Kremy na noc

Wybierając dla siebie krem na noc, warto też zwrócić uwagę na takie składniki jak kwasy foliowy i glikolowy. Pomagają one naszej skórze w jej naturalnej produkcji kolagenu, opóźniając tym samym efekty starzenia. Innym ważnym składnikiem, który znacząco polepsza wygląd naszej skóry jest koenzym Q10. Ma on działanie wspomagające metabolizm i dotlenianie komórek. Ujędrnia naszą skórę i rozjaśnia cerę. Jeżeli chcemy jeszcze lepiej zadbać o naszą skórę wieczorem, warto razem z kremem użyć serum silnie regenerującego, którego działanie sięga najgłębszych warstw skóry.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz