Kosmetyki

Dermokosmetyki

DermokosmetykiNa co dzień korzystamy z dużej ilości kosmetyków. Bardzo często ślepo wierzymy reklamom – czekamy więc aż krem wygładzi nasze zmarszczki i poprawi rysy twarzy. W drogerii sięgamy po kosmetyki, które kojarzymy z reklam, nie zastanawiamy się nad ich składem a gdy okazuje się, że jesteśmy uczuleni na jeden lub drugi składnik, to nagle pojawia się kłopot.

Coraz większą przychylność zdobywają w Polsce dermokosmetyki.  Są polecane przez lekarzy dermatologów. Coraz częściej sięgamy właśnie po nie,  skuszeni reklamą i pozytywną opinią osób, które postanowiły wypróbować dermokosmetyki na sobie. To produkty kosmetyczne opracowane przez cały sztab specjalistów: dermatologów, chemików, biologów, kosmetologów, które mają spełniać nie tylko zadanie pielęgnowania, ale również mają wspomagać leczenie. Kosmoceutyki produkowane są tylko z naturalnych substancji, stąd pewność, że będą dobrze tolerowane niemalże przez każdego. Ich skład często wzbogacany jest o witaminy A, C, K, wyciągi roślinne, kwasy owocowe.

Dermokosmetyki są zdecydowanie droższe od popularnych i reklamowanych specyfików drogeryjnych, jednak są one wykonane z produktów, które nie powodują uczulenia. To produkty dobrej jakości, co tłumaczy ich cenę. Warto dodać, że można je zakupić wyłącznie w aptece, ponieważ są to produkty, które są po części lekami. Warto pamiętać o tym, że mogą one podtrzymać efekt leczniczy lub opóźnić nawrót choroby, nie należy jednak mylić ich z lekami. Dermokosmetykami nie można zastąpić specyfików, które przepisał dermatolog. Jeżeli jednak chcemy wypróbować dermokosmetyki, warto żeby dermatolog dowiedział się o tym, że planujemy włączyć je do leczenia – będzie mógł udzielić rady dotyczącej tego, jaki dermokosmetyk wybrać. Jeżeli jednak nie chcesz wydawać kilkudziesięciu złotych na krem, bo nie miałaś do tej pory do czynienia z kosmetolekami, zawsze możesz poprosić farmaceutkę o próbkę danego produktu.

Czy warto używać dermokosmetyków? Ich popularność przemawia sama za siebie i nawet ich cena się broni. Jeżeli jednak nie spróbujesz ich użyć – nie przekonasz się.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz