Salony urody
Kosmetyki

Cellulit – jak najszybciej się go pozbyć?

Skóra to coś, o co kobiety dbają najbardziej. Każdej z nich zależy, aby byłą ona gładka i piękna.

Niestety często pojawiają się problemy, takie jak na przykład cellulit. Jak sobie z nim radzić?

Idealne rozwiązanie

Krem na cellulit bardzo często będzie idealnym rozwiązaniem jeśli chodzi o walkę z tym uporczywym zjawiskiem. Tym nie mniej, krem antycellulitowy w niektórych, poważniejszych przypadkach, może okazać się za słaby. Co wtedy? Należy w takiej sytuacji wykorzystać jeden z wielu sposobów na walkę z cellulitem. Jednym z nich jest masaż. Właściwie nie jedynym, ponieważ rodzajów masażu są dziesiątki. Wykorzystują one różne środki, naturalne lub nie. Także krem na cellulit może być wykorzystany w takim masażu. Ma on bowiem właściwości, które likwidują nierówności skóry spowodowane przez cellulit.

Naturalne sposoby

Cellulit - jak najszybciej się go pozbyć?Ponadto, bardzo często stosuje się kawę. W jaki sposób i dlaczego? Otóż polega to na tym, że krem antycellulitowy należy wymieszać z fusami z kawy. W następnym kroku trzeba wmasowywać mieszankę w skórę w miejscu, gdzie nie wygląda ona tak jakbyśmy tego chcieli. Udowodniono, że kawa w walce z cellulitem jest niezawodna. Jeśli dołączymy do tego krem antycellulitowy, to efekt powinien być piorunujący. Innym sposobem na zlikwidowanie tego brzydkiego problemu jest masaż szorstką gąbką lub jakąś ściereczką. Wygładza ona bowiem ciało i pomaga pozbyć się cellulitu. Co więcej, warto zadbać o to, co się je i pije. Sok z cytryny daje pozytywne rezultaty jeśli chodzi o walkę ze skórką pomarańczową, czyli cellulitem lub jak to nazywają profesjonaliści – lipodystrofią. Bez względu na nazwę, trzeba pozbyć się problemu jak najszybciej.

Mogą temu służyć również ćwiczenia. Specjalne zestawy ćwiczeń będą świetnym uzupełnieniem strategii antycellulitowej. Także ćwiczenia mające na celu odchudzenie mogą być skuteczne. Cellulit jest spowodowany przez tłuszcz, także pozbycie się go, pomoże pozbyć się również skórki pomarańczowej. Stosowaniu każdej metody powinien towarzyszyć również cały czas krem na cellulit.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz