Całkiem dobra różnorodność
Kosmetyki

Całkiem dobra różnorodność

Nie trzeba nikomu mówić, że każda kobieta chce zawsze pięknie wyglądać. Gdy cel zostanie osiągnięty, a tym bardziej zauważony i doceniony to radość takiej niewiasty sięga zenitu. Oczywiste jest, że zadbany wygląd to nie wszystko.

Każda pani wie, że nie raz trzeba nałożyć na swoją twarz fluid kryjący lub podkład kryjący. Do tego jakiś tusz, róż i można ruszać w świat.

Korzystaj z umiarem

Z kosmetykami jednak jest tak jak ze wszystkim: trzeba z nich korzystać z umiarem. Zbyt duża ilość fluidu, za duża warstwa tuszu, różu i innych kosmetycznych dodatków przynosi odwrotny efekt niż zamierzony. O kobietach nie znających umiaru w stosowaniu podkładów i pozostałych kosmetyków mówi się często żartobliwie, że najpierw nadchodzi makijaż a dopiero po jakimś czasie zauważa się właścicielkę tego make-up’u. Nawet jeśli kobieta posiada na swojej cerze dużo niedoskonałości, które należałoby ukryć, nie musi stosować zbyt grubej warstwy makijażu. Często wystarczy dobry fluid czy podkład kryjący, którego już cienka warstwa przykrywa wszelkie przebarwienia. Innym błędem pojawiającym się w kobiecych makijażach jest nieodpowiednio dobrany odcień podkładu.

Dobrze dopasowany

Całkiem dobra różnorodnośćZazwyczaj jest to kolor zbyt ciemny. Wynikać to może z ogólnego przekonania, że ciemniejszy fluid lepiej zakryje to, co ukrycia wymaga. Nic bardziej mylnego, a dodatkowo zbyt ciemny fluid zawsze doda kilka dodatkowych lat. Kobiety z takim make-up’em zamiast wyglądać bardziej promiennie i rześko przypominają raczej osoby zmęczone życiem, które potrzebują bardzo długiego urlopu. Zbyt wyrazisty makijaż powoduje także bardzo nienaturalny wygląd, co z kolei skutkuje tym, że po zmyciu przez taką panią makijażu niejedna osoba mogłaby się przestraszyć, a w tym lepszym wypadku po prostu jej nie poznać. O błędnie wykonanym makijażu mówiono już wiele razy, a mimo wszystko zawsze znajdą się kobiety, które robią „po swojemu”. Może nawet nie jest to takie złe; jest przynajmniej jakaś różnorodność i na pewno nie można powiedzieć, że wszystkie kobiety są do siebie podobne.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz