Poradnik wieczornej pielęgnacji
Kosmetyki

Poradnik wieczornej pielęgnacji

Poradnik wieczornej pielęgnacji

Szeroka gama kosmetyków przeznaczonych do stosowania na noc może przyprawić niejedną kobietę o zawrót głowy. Na rynku dostępne są ogromne ilości produktów, których kolejność stosowania nie zawsze jest zrozumiała.

Wiele kobiet ma także dylemat, czy aby na pewno potrzebuje aż takiej ilości produktów żeby zachować młody wygląd. Na co zwracać uwagę podczas kupowania produktów przeznaczonych do wieczornej pielęgnacji?

Zacznijmy przede wszystkim od wspomnianej już kolejności

Najbardziej aktywny kosmetyk, który możemy zaaplikować to serum. Zawiera największą ilość substancji, które faktycznie działają na naszą skórę. Jest także w stanie przeniknąć przez naskórek i dotrzeć do głębszych warstw naszej skóry. Jego aplikację możemy więc uznać za jeden z najważniejszych etapów wieczornej toalety. Poza zawartością aktywnych substancji serum pełni także drugą, być może kluczową funkcję. Aktywuje i wspomaga składniki zawarte w produkcie, który nakładamy jako drugi na naszą twarz, to jest krem na noc. W zależności od potrzeb naszej skóry powinniśmy wybrać odpowiedni kosmetyk.

Kremy na noc

Kremy na noc charakteryzują się zazwyczaj większą gęstością niż kremy na dzień, są także bardziej bogate w odżywcze elementy. Powoduje to, że zazwyczaj trudniej się wchłaniają- mamy jednak całą noc na to, żeby pozwolić im działać. Alternatywą dla kremów na noc są olejki, bądź kosmetyki zawierające pewną ich ilość. Zdecydowanym plusem olejków jest ich cenowa przystępność, niemniej ich lepkość i zdecydowanie wydłużony czas wchłaniania się odstręcza wiele osób. Dobrym rozwiązaniem jest zakup odpowiednio dobranego dla nas kremu na noc i dodanie do niego kilku kropli oleju, na przykład tak bardzo ostatnio popularnego arganowego. W połączeniu z dobrym kremem może zdziałać cuda. Przed zastosowaniem czy to kremu, czy olejku należy wykonać próbę uczuleniową, na przykład nakładając małą ilość kosmetyku na fragment skóry na karku za uchem lub aplikując na mały fragment twarzy. Zapobiegnie to przykrym niespodziankom po obudzeniu się rano.

Wypróbuj kremy Lirene: https://lirene.pl/produkty/kremy-na-noc/

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz