Dodatki

Serum z witaminą C – S.O.S. dla zmęczonej skóry

Serum z witaminą C – S.O.S. dla zmęczonej skóry

Serum z witaminą C to kosmetyk doceniany przede wszystkim przez kobiety, które zmagają się ze zmęczoną skórą. Zasadniczą funkcją preparatu jest stymulowanie produkcji kolagenu, ochrona przed wolnymi rodnikami i poparzeniami słonecznymi oraz stabilizacja filtrów słonecznych.


Piękna i zdrowa skóra

Serum z witaminą C to gwarancja optymalnego nawilżenia suchej i zmęczonej skóry. Ponadto przedmiotowy kosmetyk delikatnie rozjaśnia i rozświetla skórę, dzięki czemu staje się ona aksamitna i nabiera efektownego, zdrowego blasku.

Należy jednak pamiętać, że pożądane efekty zapewnia wyłącznie serum wyprodukowane na bazie wyselekcjonowanych, odpowiednio dobranych komponentów.

Na co więc zwrócić uwagę wybierając kosmetyk?

Głównym składnikiem serum z witaminą C, jest właśnie… witamina C. W produktach kosmetycznych najczęściej stosowana jest najtańsza postać aktywnej witaminy C, czyli kwas L-askorbinowy. Niestety, jest to niestabilna postać witaminy C, która szybko ulega rozpadowi, co w praktyce oznacza, że serum może przynieść efekty odwrotne od pożądanych – działanie witaminy C zostanie wyłączone, a dobroczynny przeciwutleniacz zamieni się w proutleniacz.

Szczęściem w nieszczęściu jest to, że problem można łatwo wychwycić – feralne kosmetyki zaczynają zmieniać kolor.

Poszukując doskonałej jakości serum, najlepiej wybrać produkt dostępny w wygodnych fiolkach, do samodzielnego łączenia, dostępny w postaci zawiesiny lub produkowane na bazie silikonu.
Stabilniejszym rozwiązaniem jest glukozyd askorbylu, którego zaletą jest wolne uwalnianie oraz przenikanie w głąb skóry – niestety, jest to komponent słabszy niż kwas L-askorbinowy.

Reasumując, wybierając serum z witaminą C, należy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość używanych w procesie produkcyjnym komponentów oraz konsystencję i kolor kosmetyku.

Kiedy stosować serum z witaminą C?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że serum z witaminą C należy stosować wyłącznie wieczorem. Kwestię tę podważają doświadczone kosmetyczki, zachęcając do stosowania preparatu rano – serum z witaminą C, takie jak Vitamin Energy Lirene, idealnie sprawdzi się jako stabilizator filtra przeciwsłonecznego, a co ważniejsze, zapewniają optymalną ochronę przed stresem oksydacyjnym.

Serum z witaminą C najlepiej nakładać na oczyszczoną i stonizowaną skórę, o prawidłowym, czyli lekko kwaśnym pH.
Osoby używające serum z witaminą C, powinny zrezygnować z mycia twarzy agresywnymi preparatami na bazie mydła.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz