Moda

Rzeczy markowe lepsze od zwykłych?

Rzeczy markowe lepsze od zwykłych?

Na rynku jest wiele marek oferujących obuwie sportowe i odzież, które cieszą się olbrzymią popularnością na całym świecie, mimo iż oferują produkty dość drogie jak na przeciętną kieszeń. Przykładem tego jest na przykład marka Adidas, uwielbiana przez najsłynniejszych sportowców.

Wiele osób, które mogą sobie na to pozwolić, chętnie kupuje na przykład buty Adidas Superstar nawet jeśli ze sportem nie ma wiele wspólnego, gdyż bez wątpienia jest to prestiżowe, ci zaś, których na to nie stać, nierzadko mają na tym punkcie kompleksy. Z drugiej strony obecnie wiele sklepów internetowych oferuje promocje, dzięki którym na takie buty stać coraz więcej osób:

Jest też jednak spora grupa osób, która uważa, że wcale nie warto kupować takich produktów i płacić za nie wysokich cen, zwłaszcza przed wyprzedażami sezonowymi, kiedy ich ceny są naprawdę wysokie. Osoby takie często uważają, że markowe produkty wcale niekoniecznie są dużo lepsze od tych „no name”, a różnicą jest jedynie cena, która podyktowana jest przede wszystkim prestiżem. Czy jednak naprawdę produkty takie, na przykład bluza Adidas, nie są lepsze od tych, jakie kupić można choćby na bazarze, za maksymalnie kilkadziesiąt złotych?

Renoma znanych marek

Oczywiście nawet najbardziej znana firma czasem może wypuścić bubel, na przykład buty, które są niestarannie wykonane albo do ich produkcji użyto kiepskich materiałów, przez co szybko się zniszczą. Na ogół jednak znane marki, które mają renomę na rynku, starają się spełnić oczekiwania swoich wymagających klientów, przez co proponują im produkty naprawdę wysokiej jakości, zgodnie z swoją ceną. Dlatego płacąc kilkaset złotych za produkty marki Adidas, można i należy spodziewać się, że będą po prostu lepsze od innych.

Solidnie wykonane ubrania i obuwie

Przede wszystkim są solidnie, starannie wykonane, co widać na pierwszy rzut oka, a zrobione zostały z materiałów wysokiej jakości. Dzięki temu nie tylko prezentują się świetnie kiedy są nowe, ale także nie tracą dobrego wyglądu po intensywnym użytkowaniu, wielu praniach itp. Nie niszczą się też szybko, a więc ich kupowanie, mimo iż wiąże się ze sporymi kosztami, w ostatecznym rozrachunku może być ekonomiczniejsze niż oszczędność.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz