Kosmetyki

Jak wzmocnić wypadające włosy?

Problemy z włosami dotykają sporą liczbę kobiet i to niezależnie od wieku. Przyczyną osłabienia włosów bardzo często jest stres, źle dobrane kosmetyki do ich pielęgnacji, zanieczyszczone środowisko. Z tego typu problemami o wiele skuteczniej od kosmetyków poradzą sobie suplementy diety z apteki albo zielarni.

Skrzyp polny

Wśród ziół wyróżnia się dużą ilością krzemu; dlatego polecany jest osobom, które mają zniszczone lub wypadające włosy. W przypadku, gdy chcemy zregenerować swoje włosy możemy pić napar ze skrzypu albo sięgnąć po tabletki, w których jest wyciąg z tego ziela. Preparaty z wyciągiem ze skrzypu polnego bardzo często zawierają także inne składniki: błonnik i wyciąg z pokrzywy. Dodatkowe składniki dostarczą organizmowi witamin i mikroelementów, których potrzebują włosy. Sięgając po preparaty, które zawierają również błonnik będziemy mogli pilnować też prawidłowej wagi.

Składniki, których jeszcze potrzebują włosy

Wypadające włosy bardzo często są skutkiem błędów żywieniowych. Gdy w organizmie dochodzi do braku cynku, żelaza, witaminy A, E i z grupy B, pierwszym sygnałem jest wypadanie włosów. W takiej sytuacji potrzebują one wsparcia zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Sięgamy więc po odżywki z keratyną i proteinami, a dodatkowo po dostępne w aptekach specjalistyczne preparaty na wypadające włosy. Preparaty te zawierają nie tylko komplet witamin i składników mineralnych, ale także wyciągi roślinne. Stosując je systematycznie nie tylko ograniczymy wypadanie włosów; preparaty te pobudzają również ich wzrost, przyczyniają się także do odbudowy komórek skóry. Wiele preparatów na wypadające włosy korzystanie wpływa także na wygląd cery i paznokci.

Kurację suplementami diety można wspomóc sięgając po domowe kuracje wzmacniające włosy. Szczególnie polecane są wcierki i płukanki przygotowane z wyciśniętego soku z czarnej rzepy. Osłabionym włosom warto zafundować także maskę z żółtka. Suplementy diety nawet wsparte domowymi sposobami nie wzmocnią włosów natychmiast. Pierwsze efekty pojawią się najwcześniej po kilku tygodniach.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz