Kosmetyki

Co możemy zrobić, aby mieć piękne włosy?

Problemy z włosami miewają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Na kondycję włosów wpływają nie tylko używane do ich pielęgnacji kosmetyki, ale także dieta, tryb życia, choroby.

Składniki, których może brakować naszym włosom

Jedną z przyczyn wypadania włosów jest stres. Na skutek długotrwałego napięcia lub silnych emocji następuje zahamowanie wzrostu mieszków włosowych. W ten sposób reagują one na brak w organizmie magnezu. Jeżeli żyjemy w ciągłym stresie, gdy pijemy duże ilości kawy, zanim sięgniemy po tabletki do zażywania na włosy, sięgnijmy po suplementy, które uzupełnią niedobór magnezu. Naturalnym, dobrym źródłem magnezu jest także wzbogacona jonami magnezu woda mineralna. Wypadanie włosów to często pierwszy objaw anemii. Jeżeli niedobór żelaza nie jest zbyt duży, wystarczy zmiana diety; jeśli jednak w trakcie badań okaże się, że niedobór żelaza jest bardzo  znaczny, koniecznie trzeba zażywać zapisane przez lekarza preparatu z tym pierwiastkiem. Leczenie podstawowej dolegliwości zatrzyma wypadanie włosów.

Jakie leki na włosy?

Nie w każdym przypadku przyczyną wypadania włosów jest choroba, stres albo silne emocje. Często włosy wypadają, bo są osłabione po zimie. Wtedy warto wspomóc je dostępnymi w aptekach suplementami diety na wypadające, osłabione włosy. Preparaty te zawierają składniki, których potrzebują nasze włosy. Suplementy na włosy można podzielić na trzy rodzaje. Jeden z nich to preparaty zawierające tylko witaminy i minerały. Drugi rodzaj to suplementy zawierające wyciągi z ziół. Trzecia kategoria to preparaty, które zawierają kombinacją wyciągów ziołowych, witamin i składników mineralnych. Najczęściej w preparatach na włosy stosowane są wyciągi ze skrzypy polnego i pokrzywy. Ostatnio pojawiły się także preparaty z wyciągiem z bambusa. Kondycję włosów poprawiają także witaminy z grupy B, siarka i cynk. Składniki te znajdziemy w preparatach witaminowych oraz witaminowo-ziołowych.

Preparaty na włosy stosujemy nie dłużej jak trzy miesiące. Jeżeli efekty po tym czasie nie będą widoczne, wybierzmy się do lekarza.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz