kosmetyki - sklep online
Informacje i porady Kosmetyki Uroda

Tania drogeria internetowa – jak kupować kosmetyki online?

kosmetyki - sklep onlineJak pokazują badania, coraz więcej osób kupuje kosmetyki przez Internet. Z pewnością wpływa na to szeroki asortyment produktów, wygoda zakupów, dostępność przez 24 godziny na dobę oraz szybka dostawa w wybrane przez siebie miejsce. Większość firm oferuje ponadto atrakcyjne promocje oraz rabaty dla stałych klientów. Na co warto zwrócić uwagę, kupując kosmetyki w sklepach online?

Jednym z najważniejszych elementów jest asortyment sklepu – do wyboru mamy drogerie z kosmetykami różnych marek oraz strony konkretnych firm. Przed zakupem warto sprawdzić, jaki zakres produktów mamy do dyspozycji. Nie sugerujmy się wyłącznie ceną – równie ważny jest sposób, szybkość i koszt dostawy. Tania drogeria internetowa to taka, która oferuje bezpłatny transport lub obniża jego wartość przy większych zakupach. Zwróćmy również uwagę na promocje – może się okazać, że w ten sposób możemy sporo zaoszczędzić. Czasem wystarczy wybrać zaledwie jeden kosmetyk więcej, aby znacznie obniżyć koszty całości. Dodatkową zniżkę uzyskamy jako stali klienci – warto więc regularnie odwiedzać wybrany przez nas sklep, zapisać się do newslettera czy śledzić fan page na Facebooku.

Jak wybrać natomiast same kosmetyki? Przede wszystkim uważnie czytajmy opisy i zwróćmy uwagę na to, do jakiej cery przeznaczone są poszczególne produkty. Warto dokładnie zapoznać się z nich składem: niektóre substancje mogą okazać się uczulające lub szkodliwe dla skóry (osoby z wrażliwą cerą powinny unikać m.in. alkoholu i parabenów). Jeśli nie znamy konkretnego preparatu, możemy poprosić o dołączenie do zakupów jego próbki. Niektórzy producenci umieszczają na swoich stronach specjalny formularz, dzięki któremu możemy uzyskać kilka mini-kosmetyków do przetestowania. Warto skorzystać również z blogów kosmetycznych, forów oraz platform typu Wizaż.pl: znajdziemy tam dokładny opis produktu oraz opinie osób, które z niego korzystały – z pewnością pomogą nam one podjąć decyzję odnośnie zakupu.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz