Kosmetyki

Czy krem na noc jest potrzebny?

Kupno kosmetyków to nie lada zadanie. W każdej drogerii lub aptekach znajdują się dziesiątki produktów znanych firm kosmetycznych. Wszystkie one są uszeregowane według kategorii, dla kobiet w okresie dwudziestu lat, trzydziestu, czterdziestu i powyżej pięćdziesięciu.

Dlatego żadna pani, która przekroczyła już trzydziestkę, nie powinna mieć problemu, by odnaleźć najlepszy krem na noc. Jeśli poczuje się osaczona ogromem kosmetyków różnych firm, może poszukać opinii o danym produkcie w internecie, poprosić o poradę znajome lub popytać ekspedientki w drogerii.

Typ cery

Kiedy kupujesz jakikolwiek produkt kosmetyczny, musisz wiedzieć, jaki posiadasz typ cery – mieszaną, suchą, tłustą, wrażliwą czy naczynkową. Wątpliwości najlepiej wyjaśni dermatolog. Są też setki blogów kosmetycznych i portali o zdrowiu, na których możesz poszerzyć swoją wiedzę. Owszem, ważna jest informacja, że dany krem na półce to krem na noc 30+, jednak może się okazać, że będzie przeznaczony do innej cery i tylko zrobi niepotrzebne komplikacje na twojej. A może być ich dużo. Mogą się pojawić zanieczyszczenia na twarzy, pryszcze, wągry, zaskórniki otwarte i zamknięte, trądzik różowaty, a nawet uczulenie. Żaden z tych problemów nie jest przyjemny dla oka, a po co wydawać miliony na produkty do makijażu, skoro można zadbać o cerę od wewnątrz i zewnątrz.

Odpowiednia dieta

Na pewno pomoże odpowiednia dieta, suplementacja i aktywność sportowa. Dodatkowo warto zatroszczyć się o właściwy sen oraz zredukować stres. Dobrze też mieć stałego dermatologa, do którego można się udać w razie większych kłopotów. Kiedy już zatroszczysz się o ciało wewnętrznie, możesz przerzucić się na odpowiednie kosmetyki, które są tak samo istotne.

Produkty przeciwzmarszczkowe

Nie ma znaczenia, czy masz lat 20, 30 czy 40. W przypadku średniego wieku kobiecym problemem mogą być zmarszczki. Wiele firm kosmetycznych oferuje produkty przeciwzmarszczkowe, które stosuje się rano i przed snem. Tym, co ci potrzebne jest na pewno krem na noc 40+ i taki sam na dzień, a także toniki, maseczki i peelingi. Zatroszcz się o swoją twarz, podziękuje ci z nawiązką.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz