Paryski szyk
Moda Uroda

Paryski szyk

Francuskie kobiety od lat kuszą świat swoim szykiem i urokiem. Która z nas nie słyszała o paryskim stylu? Napisano mnóstwo poradników o tym co zrobić, aby wyglądać jak Paryżanka. Co prawda z obserwacji osób wyjeżdżających na wycieczkę do stolicy Francji wynika, że mieszkanki miasta położonego nad Sekwaną niewiele różnią się od Polek, jednak zachowajmy wierzenia w paryski mit.

Czerwona pomadka, kocie oko i jasna skóra to zadania do codziennego wyćwiczenia przed lustrem. Kolejnym krokiem jest skompletowanie idealnej garderoby, która pozwoli być zawsze genialnie ubraną. A co oznacza geniusz, jeżeli chodzi o francuski szyk? Ubiór elegancki i jednocześnie wygodny. Niewiele Paryżanek pozwala sobie na codzienne chodzenie w szpilkach, dlatego w ich szafach królują buty Reebok Classic.

Sportowa elegancja

Genialne obuwie sportowe nadaje się zarówno na nieformalne wyjścia, jak i jazdę rowerem, czy wycieczkę poza miasto. Ważne aby w butach chodziło się komfortowo, a jednocześnie odznaczały się wysoką jakością. Zdecydowanie warte polecenia są Reebok Classic Leather. Klasa sama w sobie, która od wielu lat zdobywa serca kobiet na całym świecie. Buty znajdziemy zarówno w szafie Warszawianki, jak i mieszkanki Nowego Jorku. Wracając jednak do paryskiego stylu należy pamiętać o zakupieniu eleganckiego beżowego płaszcza oraz dużych ciemnych okularów przeciwsłonecznych.

Okulary przeciwsłoneczne

Paryżanki kochają chować się za szkłami zarówno w lato, jak i w zimę. Symbolem francuskiej kobiety jest także bluzka w poziome paski. Najlepiej żeby była jasna i podkreślała doskonałą figurę. Panie o bardziej okrągłych kształtach powinny zaopatrzyć się w granatowy lub czarny t-shirt i jasne spodnie, ponieważ paski często poszerzają. W szafie zadbanej kobiety wzorującej się rodaczkami Coco Chanel nie powinno także zabraknąć rozpinanego sweterka z kaszmiru.

Paryski szykPamiętajmy, że liczy się jakość, a nie ilość ubrań i butów. Paryżanki wybierają tylko to co jest sprawdzone od lat, a jednocześnie jest klasyką. I właśnie za to kochamy ich styl, i chcemy je naśladować.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz