Kilka słów o marce Loreal
Kosmetyki

Kilka słów o marce Loreal

W roku 1907 narodziła się wielka marka kosmetyczna – Loreal. Obecnie jest to jedna z bardziej cenionych firm kosmetycznych, której produkty dostępne są na całym świecie. Jej założycielem był Eugene Schueller, który jako pierwszy wyprodukował farbę do włosów. Nadał jej piękną nazwę „Aureola”.

Wielki rozwój

Produkt Schuellera okazał się strzałem w dziesiątkę. Bardzo szybko udało mu się nim zainteresować paryskich fryzjerów, którzy chętnie zaczęli farbować swoim klientkom włosy. Nie trzeba było więc długo czekać aż młody chemik pójdzie za ciosem. W ciągu zaledwie kilku lat poza Francją pojawiły się przedstawicielstwa firmy. znaleźć można je było w innych krajach Europy, ale również w Rosji, Brazylii, a nawet na Dalekim Wschodzie. Jak się okazało, ten młody człowiek świetnie radził sobie nie tylko z chemią, ale również z zarządzaniem. Dość szybko utworzył w swojej firmie dział marketingu, a także dział zajmujący się badaniami. Szybko doszło także do masowej produkcji. Co więcej, zwiększył on znacznie swoją ofertę. Proponował już bowiem nie tylko farby do włosów, ale również kosmetyki do twarzy/ W roku 1936 na rynku pojawił się pierwszy krem chroniący przed promieniowaniem słonecznym.

Kilka słów o marce Loreal

Co stało się po jego śmierci?

Schueller zmarł w roku 1957. Firma jednak nie upadła. Odziedziczyła ją jego córka. Powierzyła ona kierowanie firmą przyjacielowi rodziny. I to właśnie on sprawił, że produkty tej znanej dzisiaj marki pojawiły się w sklepach.

Loreal Prodigy

Jeśli chodzi o produkty marki Loreal, to koniecznie trzeba wspomnieć o farbach do włosów. Loreal Prodigy to farby gwarantujące spektakularny kolor. Jest to sposób na trwałą, a jednocześnie naprawdę bezpieczną koloryzację. Farba nie zawiera bowiem amoniaku, który bardzo niekorzystnie wpływa na kondycję naszych włosów. Jednocześnie włosy po zabiegu są niezwykle miękkie w dotyku. Nie mają nawet najmniejszych śladów przesuszenia.

Marka Loreal to znane i cenione przez kobiety na całym świecie kosmetyki. Są to kosmetyki najwyższej jakości, które zadowolą nawet najbardziej wybredne kobiety.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz