Kosmetyki marki Maybelline
Kosmetyki

Kosmetyki marki Maybelline

W 1915 roku w Nowym Jorku pojawiła się nowa marka kosmetyczna. Chodzi o firmę Maybelline. To właśnie jego założycielowi kobiety zawdzięczają maskarę do rzęs. Firma intensywnie się rozwijała, niejednokrotnie kreując trendy w makijażu. Obecnie kosmetyki tej marki należą do najchętniej wybieranych przez kobiety. Poznajmy je więc nieco bliżej.

Kosmetyki marki Maybelline

Jak to wszystko wyglądało?

Powstanie marki zawdzięczamy Thomasowi L. Williamsowi. Skąd się wzięła nazwa firmy? Wszystko za sprawą jego siostry, która na imię miała Maybel. To również ona zainspirowała go do stworzenia kosmetyku, za pomocą którego kobiety mogą zmienić kolor rzęs, a także je wytuszować. W 1917 roku wprowadził on na rynek tusz do rzęs, który jednak miał formę inną od tej znanej paniom obecnie. Był bowiem w kamieniu. Kosmetyk błyskawicznie zdobył ogromną popularność. Sprawiła ona, że w roku 1932 zdecydowano się na wprowadzenie szaf samoobsługowych w drogeriach. Tusz w formie znanej przedstawicielkom płci pięknej obecnie pojawił się na rynku znacznie później, bo w roku 1960. Oczywiście za sprawą firmy Maybelline. Firma nie osiadła na laurach. Dość szybko opracowała tusz wodoodporny. Warto jednak podkreślić, że dzisiaj marka oferuje nie tylko tusze do rzęs.

Super Stay Matte Ink

To przykład tego, jak doskonałe szminki ma w swojej ofercie marka. Jest to matująca szminka o płynnej konsystencji. Co jednak istotne, niezwykle długo utrzymuje się na ustach. Makijaż pozostanie idealny nawet przez szesnaście godzin. Pomadka dostępna jest w wielu kolorach, co sprawia, że każda kobieta może znaleźć ten, który odpowiada jej idealnie.

Puder Affinitone

To kosmetyk, który naprawdę zasługuje na uwagę. Bez wątpienia jest to jeden z lepszych pudrów, jakie obecnie dostępne są na rynku. Doskonale utrwala makijaż, jednocześnie nie tworząc efektu maski. Gwarantuje naturalny wygląd, na którym zależy wielu kobietom.

Kosmetyki tej słynnej nowojorskiej marki zachwycają jakością. Ich niewątpliwym atutem jest również bardzo przystępna cena. Sprawia to, że nie brakuje kobiet, które gotowe są postawić właśnie na nie.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz