Kupujemy szczotkę do modelowania włosów
Uroda

Kupujemy szczotkę do modelowania włosów

Szczotki należą do podstawowych akcesoriów do pielęgnacji włosów. Wśród szczotek do włosów wyróżnić można te przeznaczone do rozczesywania lub czesania włosów oraz te do ich stylizacji. Szczotki do stylizacji włosów są niezbędne zarówno w salonach fryzjerskich jak i w warunkach domowych. Dobrze dobrana szczotka do modelowania włosów sprawi, że ułożenie nawet najbardziej fantazyjnej fryzury stanie się bardzo proste.

Na co zwracać uwagę na zakupach?

W drogeriach do wyboru jest mnóstwo różnego rodzaju szczotek do stylizacji włosów. Różnią się one nie tylko średnicą, ale także materiałem, z którego zostały wykonane. Wybierając się po zakup szczotki do modelowania włosów pamiętajmy, że przynajmniej kilka razy w tygodniu będzie ona miała kontakt z bardzo wysoką temperaturę. Dobra szczotka do stylizacji włosów powinna więc być wykonana z materiału, który jest odporny na działanie wysokiej temperatury. Bardzo dobrze sprawdzają się szczotki, które mają powłokę ceramiczną. Dobrym wyborem zarówno do salonu fryzjerskiego, jak i do domu jest szczotka pokryta powłoką antystatyczną.

Jakie włosie jest najlepsze?

Wśród szczotek do modelowania na szczególną uwagę zasługują te, które mają naturalne włosie. Profesjonalni fryzjerzy bardzo cenią szczotki, które mają włosie z dzika. Tego typu szczotka nie powoduje elektryzowania się włosów. Włosie jest stosunkowo sztywne, w efekcie szczotka sprawdzi się do modelowania trudno układających się włosów. W ofercie sklepów są także szczotki do stylizacji, które mają igiełki syntetyczne. To rodzaj szczotek szczególnie polecany do modelowania włosów kręconych i grubych. W drogeriach znajdziemy również szczotki, które mają igiełki z włosia dzika i syntetyczne. Szczotki z mieszanym włosiem sprawdzają się do stylizacji włosów cienkich i łamliwych. Średnicę szczotki dobieramy do długości włosów. Im są one dłuższe, tym średnica szczotki powinna być większa.

O każdą szczotkę do czesania i modelowania włosów należy odpowiednio dbać. Wymagają one przede wszystkim regularnego usuwania włosów i mycia.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/74-szczotki-do-stylizacji-wlosow

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz