Różne szczotki do rozczesywania włosów
Moda

Różne szczotki do rozczesywania włosów

Aby włosy były zdrowe i piękne, trzeba je odpowiednio pielęgnować. Nawet najlepsze kosmetyki na nic się zdadzą, jeśli nie postawimy na dobrą szczotkę dobraną do potrzeb naszych włosów. Inna będzie bowiem szczotka do rozczesywania włosów cienkich, inna wtedy, kiedy włosy są kręcone. Poniżej garść porad dotyczących szczotek do włosów.

Dlaczego tak ważne jest, aby szczotkować włosy?

Wiele kobiet w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego jak korzystny wpływ na kondycję włosów ma szczotkowanie. Przede wszystkim stanowi swoisty masaż dla skóry głowy, co pobudza krążenie, a w efekcie sprawia, że cebulki są zdecydowanie lepiej odżywione. Szczotkowanie to również sposób na usunięcie z włosów kurzu i pyłów, a także łupieżu, jeśli ten jest naszym problemem. Pozwala także na pozbycie się nadmiaru sebum. Należy jednak pamiętać, że szczotkowanie przyniesie korzyści jedynie wówczas, gdy będzie wykonane odpowiednią szczotką.

Różne szczotki do rozczesywania włosów

Szczotka do rozczesywania włosów cienkich

Posiadaczki włosów cienkich i delikatnych powinny pamiętać o tym, że wymagają one szczególnej uwagi w pielęgnacji. Naturalne olejki i regenerujące kosmetyki korzystnie wpływają na ich kondycję. Jeśli chodzi o szczotkę, to najlepsza szczotka do rozczesywania włosów cienkich to taka, którą wykonano z naturalnego włosia. Jednocześnie trzeba pamiętać, że włosie powinno być ułożone gęsto. Szczotkując włosy cienkie, należy robić to delikatnie, przesuwając się od dołu ku górze. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko uszkodzenia włosów.

Szczotka do włosów kręconych

Włosy kręcone to prawdziwe wyzwanie, jeśli chodzi o pielęgnację. W ich czesaniu świetnie sprawdza się grzebień. Nie oznacza to jednak, że nie można znaleźć odpowiedniej do takich włosów szczotki. Szczotka do włosów kręconych powinna być wykonana z drewna i mieć szeroko rozstawione ząbki. Dzięki temu nie musimy obawiać się tego, że szczotka będzie szarpać włosy w trakcie czesania.

Chcąc kupić szczotkę, należy pamiętać, że nie każda nadaje się do każdego rodzaju włosów. Jeśli dobierzemy szczotkę do włosów, możemy być pewni, że szczotka zatroszczy się o naszą fryzurę i nie zniszczy nawet delikatnych pasm.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/szczotki-ktore-potrafia-duzo-wiecej/

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz