Kosmetyki

Szczotki do włosów – typy i rodzaje

Szczotka do włosów znajduje się w niemal każdej łazience. Niektórzy preferują grzebienie, jednak przy dłuższych włosach do właśnie szczotki do włosów wiodą prym. Ich popularność potwierdza mnogość rodzajów i modeli, dostępnych na sklepowych półkach. D czego może służyć szczotka i jakie funkcje spełniać? Czy właściwy dobór szczotki pozwala lepiej zadbać o kondycję i wygląd włosów?

Szczotki do włosów w codziennym użytku

Najczęściej są okrągłe, z drewnianymi lub plastikowymi rączkami. Osoby zorientowane w zagadnieniach prawidłowej pielęgnacji polecają szczególnie szczotkę z naturalnym włosiem dzika. Taki model szczotki do włosów wymaga nieco zachodu przy konserwacji, jednak pozwala bezpiecznie i dokładnie rozczesać włosy, nie niszcząc ich i nie elektryzując. Sztuczne włosie szczotki wykonuje się z nylonu, plastiku, a nawet metalu. Warto wiedzieć, że dobrej jakości szczotka może pełnić także funkcje antystatyczne, antybakteryjne, a nawet jonizujące.

Szczotki do włosów modelujące

Wyróżnia je charakterystyczny, okrągły kształt. Pozwalają nawinąć pasmo włosów i wysuszyć je, nadając mu w ten sposób falowany kształt. Jednak nie tylko okrągłe szczotki do włosów służą do modelowania. W tym celu dobrze sprawdza się także szczotka w całości wykonana z drewna. Kupując szczotki modelujące, warto zwrócić uwagę na jakość włosia – sztuczne, zbyt twarde i gęste włosie może plątać i wyrywać włosy. To z pewnością nie poprawi ich kondycji i nie sprawi, że będą prezentowały się dobrze.

Szczotki do włosów i zadania specjalne – szczotka jonizująca

Jonizująca szczotka posiada w środku wbudowany generator jonów ujemnych. Ich zadaniem jest zamykanie łuski włosa, tak, by fryzura się nie puszyła. Jonizujące szczotki do włosów są polecane osobom, których włosy mają tendencje do przesuszenia i nadmiernie się elektryzują. Innym modelem szczotki do zadań specjalnych jest tangle teezer, czyli szczotka dedykowana włosom plączącym się i trudnym do rozczesywania. Ten specyficzny model chwali sobie bardzo wielu użytkowników.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz