zdrowie

Edukacyjne sale do podań leków – czym są i jak działają?

Każdy człowiek chciałby być zdrowy. Nadejście choroby – zwłaszcza tej ciężkiej – jest dla wszystkich ogromną tragedią. Szczególnie jednak przykre, gdy z poważnymi schorzeniami muszą się zmagać najmłodsi, którzy jeszcze nie wyrobili w sobie stosownej odporności na trudy leczenia.

Im jest najtrudniej przebywać w szpitalach – zwłaszcza gdy leczenie musi być długotrwałe. Pomysł stworzenia specjalnych, edukacyjnych sal do podań leków, które będą przeznaczone dla najmłodszych, jest jak najbardziej trafiony! Pozwoli bowiem zachęcić najmłodszych do nauki, a jednocześnie zapewnić im komfort przyjmowania lekarstw. Co warto wiedzieć na ten temat?

Czym są sale do podań leków?

Edukacyjne sale do podań leków to ciekawy pomysł, który został już wcielony w życie. Wszystko dzięki marce Roche, która przy współpracy z Centrum Nauki Kopernik stworzyła program do edukowania dzieci w zakresie medycyny i wiedzy o ludzkim ciele, a jednocześnie do wybudowania sal, w których mogą się one leczyć. Wszystko przebiega w bardziej komfortowych warunkach, co sprzyja zachowaniu spokoju przez najmłodszych. Kolejną składową programu jest również prowadzenie warsztatów, które szerzą wiedzę na przykład na temat witamin, a opowiedzą także o pracy w laboratoriach.

Sale dla dzieci i sale dla dorosłych

Swoją wiedzę o medycynie powinny poszerzać nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. Dlatego składową programu jest również wykonanie sal do podań leków dla osób dorosłych. Pacjenci mogą tam skorzystać z autorskich kursów i materiałów edukacyjnych. Początek 2019 roku to termin uruchomienia podobnych sal.

Program Nauka Ratuje Życie

Wykonanie edukacyjnych sal do podań leków, które przeznaczone są dla dzieci i dla dorosłych to jedna ze składowych programu Nauka Ratuje Życie. Jest to trzeci filar tego niezwykłego programu, opracowanego przez firmę Roche. Pierwszym filarem jest inwestowanie w polską gospodarkę, a drugim wspieranie nauki w Polsce. Chodzi o wprowadzanie w naszym kraju innowacji, które przełożą się na polepszenie nie tylko świadomości społecznej, ale i ludzkiego zdrowia.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz