zdrowie

Mogę być piękna – i zdrowa!

Mogę być piękna - i zdrowa!Figura Chodakowskiej, a może Lewandowskiej? Obie panie są piękne, każda w szczególnym ujęciu. Uroda swoją drogą, lecz głównym celem pracy obu pań jest dbanie o zdrowie.

To wszystko jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy tylko stosować kilka bardzo ważnych zasad.

Człowiek, nie kaktus

Jednym z czynników wpływających na nasze samopoczucie i wygląd, jest właśnie to, co jemy. Dzień warto zaczynać od szklanki wody z cytryną, która budzi nasz organizm do pracy i pomaga mu się oczyszczać. Nie należy zapominać o wodzie także o późniejszej porze. Przyjmuje się, że człowiek powinien dostarczać 30 mililitry na każdy kilogram swojego ciała, co w praktyce przekłada się na około 1,5 – 3,5 litrów wody dziennie. Spożycie należy zwiększać wraz ze wzrostem temperatury albo aktywności fizycznej regularnej.

Jesteś tym, co jesz

Jeśli chcemy zdrowo się odżywiać, potrzebujemy pokarmów naturalnych, pełnowartościowych oraz jak najmniej przetworzonych. Ogromna porcja witamin to nic innego jak marchew i bataty oraz brokuł i kalafior. Produkty, które świetnie sprawdzają się w drodze po zdrowie to oczywiście zielonolistne warzywa – sałaty, szpinak, jarmuż i wszelkie jadalne liście. Owoce leśne – borówki, truskawki, jagody, maliny są pełne antyoksydantów. Zdrowe tłuszcze są także niezbędne np. olej kokosowy, także awokado, orzechy czy słonecznik. Tłuste ryby (dziki łosoś) są niezastąpionym źródłem kwasów Omega-3. Warto pamiętać również o owocach i warzywach sezonowych. Korzystaj z tego, co znajdujesz u małych lokalnych dostawców.

W harmonii ze swoim ciałem

Aktywność fizyczna to element kluczowy i wcale nie chodzi tutaj nawet o harowanie na siłowni. Trzeba po prostu w miarę możliwości być aktywnym pod każdym względem. Zamiast jechać do fryzjera można iść do fryzjera. Warto także również szerokim łukiem ominąć windę, po to by wejść schodami na piąte piętro. Zrób 10 przysiadów podczas czytania książki, między kolejnymi rozdziałami. Korzystaj z każdej wolnej chwili.

Bez względu na to, czy ubierzesz sukienkę, czy zwracasz uwagę na zdrowie, czy też nie – zawsze myśl wtedy o sobie. TY jesteś ważna i na TWOIM samopoczuciu właśnie najbardziej TOBIE powinno zależeć.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz