zdrowie

Jak zachować zdrowie zimą?

Jak zachować zdrowie zimą?Zima to czas, gdy wiele osób dopadają przeziębienia i choroby. Należy więc w tym okresie szczególnie zadbać o własny organizm.

Co robić, by cieszyć się zdrowiem przez całą zimę?

W naszej strefie klimatycznej mniej więcej od listopada do marca temperatura spada często nawet poniżej zera. Do tego pojawia się wiatr, deszcz i śnieg. Nie jest więc trudno wychłodzić organizm. Z tego powodu należy przykładać szczególną wagę w kwestii ubioru. Ciepła odzież pozwoli uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji. Bardzo istotne jest okrycie głowy i uchronienie jej przed zimnem. W przeciwnym razie skończyć może się to bolesnym zapaleniem uszu czy zatok. Zadbać trzeba również o dłonie i stopy. Ciepłe rękawiczki i skarpety oraz solidne, nieprzemakające buty to podstawa. Zamiast eleganckiego płaszcza lepiej założyć grubą kurtkę z kapturem. Zdrowie jest o wiele ważniejsze niż moda czy wygląd.

Nie zapomnij o owocach i warzywach!

 

Kolejna sprawa to dostarczanie organizmowi potrzebnych elementów, które nie tylko dodają energii, ale również podnoszą odporność. Owoce i warzywa powinno się jeść przez cały rok z uwagi na składniki, które zawierają. Zimą szczególnie zalecane są cytrusy, czosnek, cebula, miód, ziarna zbóż, a także imbir, który można dodać do herbaty.

Sport to zdrowie, dlatego z aktywności fizycznej nie zwalnia nas nawet zima. Warto każdego dnia wyjść chociaż na kilkuminutowy, dotleniający spacer, a jeżeli warunki pogodowe to uniemożliwiają, należy ćwiczyć w domowym zaciszu. Wystarczy 15 minut gimnastyki lub jazdy na rowerze stacjonarnym. Możliwości ćwiczeń w domu jest naprawdę sporo, więc każdy może wybrać coś dla siebie.

Mrozy powodują, że cierpi także skóra. Wysusza się, staje się matowa lub zaczerwieniona. Bardzo traci też na elastyczności, dlatego trzeba zadbać o jej pielęgnację. Stosowanie kremów do twarzy na dzień i na noc to obowiązek. Dobrze również smarować całe ciało balsamem lub oliwką. Z kolei włosy cierpią przez noszenie czapki – elektryzują się, rozdwajają, łamią. Na pewno przyda się im odżywka, serum czy profesjonalny zabieg regeneracyjny u fryzjera.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz