Moda

Szczotka do włosów: produkt, który powinna posiadać każda kobieta

Każda kobieta pragnie mieć zdrowe, piękne włosy. Wpływ na ich kondycję ma nie tylko dieta i odpowiednie kosmetyki, ale również akcesoria do czesania. Szczotka do rozczesywania włosów powinna odznaczać się wysoką jakością. Na szczęście dzisiaj znaleźć można perfekcyjnie wykonane szczotki, których użytkowanie nie wpłynie negatywnie na kondycję włosów. Zobaczmy co warto brać pod uwagę, jeśli chcemy wybrać dobrą szczotkę.

Przeznaczenie

Przede wszystkim przy wyborze szczotki należy uwzględnić jej przeznaczenie. Zupełnie inna jest bowiem szczotka do rozczesywania włosów, a inna wówczas, gdy chcemy je wymodelować. Na szczęście dzisiaj w sprzedaży dostępny jest szeroki wybór różnego rodzaju szczotek.

Tworzywo

Wpływ na jakość szczotki ma materiał, z jakiego została ona wykonana. Jeśli zależy nam na szczotce, która nie będzie niszczyć włosów, warto postawić na taką z włosiem dzika. Popularne są szczotki drewniane. Panie, które chcą zatroszczyć się szczególnie o swoje włosy powinny unikać tych wykonanych z metalu. Nie wpływają one bowiem dobrze na kondycję pasm.

Rodzaj igiełek

To kolejny element, który koniecznie trzeba uwzględnić podczas wyboru szczotki do włosów. Jeśli mamy wrażliwą skórę głowy, należy wystrzegać się szczotek z ostro zakończonymi igłami. Tyczy się to zwłaszcza tych sytuacji, kiedy stawiamy na szczotki metalowe bądź plastikowe. Co więcej, kuleczki, które znajdują się na końcu takich igiełek odpadają. Im dłużej użytkujemy szczotkę, tym brakuje więcej igiełek. A takie mogą nawet prowadzić do skaleczeń skóry głowy.

Rodzaj włosów

Wybierając szczotkę, należy uwzględnić również to, jakie mamy włosy. W przypadku długich i gęstych najlepiej sprawdzi się szczotka płaska i pneumatyczna. Jeśli włosy są cienkie i rzadkie, szczotkę warto zastąpić grzebieniem. Powinien on mieć jednak szeroki rozstaw zębów.

Szczotka do włosów w istotny sposób wpływa na ich kondycję. Dlatego nigdy nie należy kupować pierwszej, na którą natkniemy się w sklepie. Szczotkę zawsze należy wybrać, uwzględniając szereg kryteriów. Te najważniejsze wymieniliśmy powyżej.

Zobacz więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/72-szczotki

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz