Jak wybierać szczotkę do włosów?
Informacje i porady

Jak wybierać szczotkę do włosów?

Czesanie włosów jest aktywnością niezwykle pożądaną. Nie tylko wzmacnia same włosy, ale też pozwala na usunięcie z nich resztek skóry czy innych elementów. Ważne jest nie tylko jak rozczesujemy włosy, ale też to, czym to robimy.

Przeznaczenie i włosie

Jak wybierać szczotkę do włosów?

Szczotki do rozczesywania włosów powinny być przede wszystkim dobrane do naszych potrzeb. Inna szczotka będzie potrzebna do czesania, a inna do układania włosów, gdzie najlepiej sprawdzają się okrągłe szczotki do modelowania. Bardzo ważne jest też to, z jakiego materiału została wykonana szczotka. Najpopularniejsza jest szczotka z naturalnego włosia. Najczęściej pochodzi ono z dzika. Większość specjalistów radzi, aby jednocześnie unikać plastikowych i metalowych akcesoriów, ponieważ mogą one mieć nierówne i ostre krawędzie, które uszkadzają włosy. Jeśli jednak plastikowa szczotka jest wysokiej jakości, to będzie bezpieczna dla naszych włosów. W tym przypadku jednak musimy zwrócić uwagę na włosie. Rodzaj igiełek jest bardzo ważny, ponieważ ostro zakończone lub takie, w których z czasem odpadają zabezpieczające kuleczki, mogą podrażniać i kaleczyć skórę głowy. Najlepiej jest, aby włosie było naturalne. Unikajmy zatem kupowania szczotki do rozczesywania włosów, gdzie włosie jest wykonane z metalu.

Dodatkowe czynniki

Jak wspomnieliśmy szczotka do rozczesywania włosów, musi być dopasowana do typu naszych włosów, ponieważ zupełnie inaczej należy rozczesywać włosy gęste, długie lub kręcone, a inaczej cienkie i delikatne. Zupełnie inaczej też rozczesuje się włosy elektryzujące się, gdzie nie możemy na przykład stosować szczotek plastikowych. Inną szczotkę wybierzemy, jeśli chodzi o włosy, które mają tendencję do łupieżu lub przetłuszczania. Szczotka nie powinna ciągnąć włosów i musi być dopasowana do naszych potrzeb. Ostatecznie warto, aby była wygodna. Dzięki temu codzienne rozczesywanie włosów będzie dla nas dużo przyjemniejsze. Dodatkowo dobrze wyprofilowana szczotka nie będzie „męczyć ręki”. Ostatnią rzeczą na jaką powinnyśmy zwracać uwagę, jest cena szczotki.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/73-do-rozczesywania

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz