Bezpieczeństwo leków kupowanych w internecie
Informacje i porady

Bezpieczeństwo leków kupowanych w internecie

Bezpieczeństwo leków kupowanych w internecieJuż od dłuższego czasu w sieci możemy kupować także leki. Jak dokonywać zakupów, aby sobie nie zaszkodzić?

Sprawdź, zanim kupisz

Apteka internetowa, która chce prowadzić wysyłkową sprzedaż leków nie może działać bez zezwolenia. Nie ma jednak odrębnych zezwoleń dla aptek internetowych, stąd też najpierw konieczne jest uzyskanie zezwolenia na sprzedaż leków w aptece stacjonarnej. Po jego uzyskaniu można stworzyć dodatkowy kanał dystrybucji czyli aptekę internetową. Wprowadzono także obowiązek umieszczania na stronie głównej apteki logo. Jest to biały krzyż, który został wpisany w cztery pasy; trzy z nich są w różnych odcieniach zieleni, jeden jest koloru szarego. Dodatkowo pod logo znajduje się biało-czerwona flaga, znak, że apteka działa na terenie Polski. Gdy klikniemy w logo zostaniemy przeniesieni na stronę Platformy Rejestrów Medycznych. Nie znajdziemy w nim nielegalnie działającej apteki.

Co można kupić w internetowej aptece?

Apteki internetowe mają bardzo duży wybór leków, suplementów diety, preparatów z ziołowymi wyciągami, sprzętu medycznego, testów do wykonania w warunkach domowych. Większość z nich sprzedaje także preparaty do pielęgnacji jamy ustnej, środki do pielęgnacji osób obłożnie chorych, dermokosmetyki. Grupą leków, których nie dostaniemy w aptece internetowej są te wydawane na receptę. Leki te można zamówić, ale już odebrać trzeba w aptece stacjonarnej pod warunkiem, że mamy na nie receptę.

Bezpieczeństwo

Apteki internetowe są zintegrowane ze stacjonarnymi. Leki są więc przechowywane w odpowiednich warunkach. Każdy lek, który jest w ofercie apteki internetowej jest bardzo dokładnie opisany. Możemy poznać jego dokładny skład, sposób zażywania. Opisane są także niepożądane skutki, które dany lek może wywołać. Lek do wysyłki przygotowany jest przez farmaceutę.

Kupowanie w aptece internetowej jest bardzo wygodne. Na zakupach korzystamy jeszcze finansowo, leki mają niższe marże, są więc tańsze. Nie zmienia się tylko cena leków na ryczałt. Zapłacimy za nie tyle samo bez względu na to, gdzie je kupujemy.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz