Jakie powinniśmy kupować leki w aptekach online?
Informacje i porady

Jakie powinniśmy kupować leki w aptekach online?

Jakie powinniśmy kupować leki w aptekach online?Już od dłuższego czasu leki można kupić w internetowych aptekach. Na jakich zasadach prowadzą one sprzedaż medykamentów? Czy taka forma ich kupowania jest dla nas bezpieczna?


Jaki leki kupimy w internetowej aptece?

Apteka internetowa musi posiadać zezwolenie wydane przez Inspekcję Farmaceutyczną. Jest apteką stacjonarną, która dodatkowo wykorzystuje nowoczesny kanał dystrybucji jakim jest internet. Ale w aptece online nie można nabyć wszystkich leków. Prawo farmaceutyczne zabrania sprzedawania w aptekach internetowych farmaceutyków na receptę. Niektóre z aptek internetowych wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i dają możliwość złożenia zamówienia na lek na receptę. Zamówiony lek musi być jednak odebrany w aptece tradycyjnej.

Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa?

Apteka internetowa nie może działać bez oparcia o stacjonarną aptekę. Zgodnie z prawem farmaceutycznym wysyłkową sprzedaż leków mogą prowadzić tylko apteki stacjonarne i punkty apteczne. Apteki internetowe, które prowadzą legalną wysyłkową sprzedaż leków zamieszczają na stronie internetowej wszystkie dane niezbędne do kontaktu, swoją nazwę i adres. Na stronie apteki internetowej musi znajdować się również link, który przenosi klientów do rejestru zezwoleń na prowadzenie apteki lub punktu aptecznego. Powinniśmy zachować czujność, gdy na stronie wybranej przez nas apteki nie ma wyczerpujących danych, a oferowany przez nią asortyment ogranicza się do kilku wyrobów medycznych. Troszcząc się o swoje bezpieczeństwo, raczej zrezygnujmy z dokonywania zakupów w takiej aptece.

Komfort

W aptece internetowej można kupić leki bez recepty, suplementy diety, środki higieniczne i opatrunkowe. Z pewnością jest to bardzo wygodna forma. Kupujemy potrzebne artykuły bez wychodzenia z domu, nie stoimy w kolejkach wśród tłumu kichających i kaszlących osób. Wiele aptek internetowych ma także niższe ceny niż te działające wyłącznie w sposób tradycyjny. Na zakupach możemy więc także sporo zaoszczędzić, nawet gdy doliczymy koszty przesyłki.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz