Kupujemy leki w internecie: środki bezpieczeństwa
Informacje i porady

Kupujemy leki w internecie: środki bezpieczeństwa

Kupujemy leki w internecie: środki bezpieczeństwaNiezwykle chętnie robimy zakupy w sklepach internetowych. W sieci od kilku już lat można kupić również leki.

Ich sprzedaż prowadzą osoby prywatne i e-apteki. Jak bezpiecznie kupować leki?

Sprawdź sprzedawcę

Gdy chcesz kupić lek w internecie, sprawdź przede wszystkim czy jest to legalnie działająca apteka czy też apteka, która tylko taką udaje. Apteka internetowa działa na podstawie zezwolenia oraz w oparciu o aptekę stacjonarną. Coraz częściej zdarzają się fałszerstwa leków. W trosce o pacjentów już kilka lat temu Komisja Europejska zaleciła, aby internetowe apteki umieszczały na swojej stronie logo: biały krzyżyk na tle czterech pasków. Trzy mają odcienie zieleni, jeden jest szary. Możemy kliknąć na to logo i sprawdzić czy apteka jest na liście podmiotów, które mogą prowadzić sprzedaż leków. Kupowanie leków w aptece z takim logo jest bezpieczne.

Jakie leki można kupić w internetowej aptece?

W aptekach internetowych do sprzedaży zostały dopuszczone tylko leki bez recepty. Zanim trafią one do zamawiającego są przechowywane w odpowiednich warunkach w aptece stacjonarnej lub punkcie aptecznym. Do sprzedaży wysyłkowej przygotowuje je farmaceuta. Muszą bowiem zostać tak spakowane, aby nie wpłynęło to na ich jakość. Lista artykułów, które sprzedają apteki internetowe jest o wiele dłuższa. Z wyjątkiem leków na receptę można w nich kupić te same produkty co w stacjonarnej aptece: suplementy diety, dermokosmetyki, zioła, środki opatrunkowe, higieniczne, sprzęt medyczny.

Jak chętnie Polacy kupują w e-aptekach?

Statystyki mówią, że chętnie kupujemy w internetowych aptekach. Artykuły, które są nam potrzebne kupimy nie wychodząc z domu. Nie musimy stać w długiej kolejce. Każdy produkt w e-aptece jest bardzo dokładnie opisany, możemy długo je ze sobą porównywać czy zmieniać zdanie. Nikt nie będzie zniecierpliwiony tym, że tak długo robimy zakupy. Do tego na zakupach w internetowej aptece możemy zaoszczędzić. Tańsze są w nich nie tylko leki, ale cały pozostały asortyment, który oferują.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz