Czy opłaca się kupować w aptekach online?
Informacje i porady

Czy opłaca się kupować w aptekach online?

Czy opłaca się kupować w aptekach online?Sklepy internetowe cieszą się ogromną popularnością. Kupujemy w nich coraz chętniej i więcej. Coraz częściej korzystamy także z usług aptek internetowych.

Skąd jednak możemy wiedzieć, że apteka online sprzedaje leki z oficjalnego kanału dystrybucji?

Apteka, której warto zaufać

Rynek aptek internetowych przez kilka lat był nieuregulowany nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach Unii Europejskiej. Zostało to zmienione kilka lat temu. Teraz wszystkie legalnie działające w Polsce apteki internetowe muszą na swojej stronie głównej zamieszczać logo. Logo to jest identyczne we wszystkich krajach członkowskich UE. Przedstawia ono biały krzyż na tle czterech pasków: trzech w odcieniach zieleni i jednego szarego. Klikając w logo zostaniemy przeniesieni na witrynę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Znajduje się na niej ogólny wykaz legalnie działających aptek i punktów aptecznych. Apteka internetowa, która działa legalnie współdziała z apteką stacjonarną. Nie może być prowadzona jedynie w formie sklepu online. Na stronie głównej zamieszczane są więc wszystkie dane apteki stacjonarnej. Dobre e-apteki umożliwiają także swoim klientom za pośrednictwem czatu lub przez telefon skorzystanie z porady farmaceuty.

Jakie leki kupimy w aptece internetowej?

Legalnie działając apteki internetowe nie prowadzą sprzedaży leków na receptę. Zabrania im tego Prawo farmaceutyczne. Można więc w nich kupić wyłącznie leki OTC, preparaty ziołowe, wyroby medyczne nie mające statusu leku oraz suplementy diety.

Zalety kupowania w e-aptekach

Robienie zakupów w internetowych aptekach niczym nie różni się od kupowania w sklepach internetowych. Wybierając aptekę działającą online nie musimy tracić czasu na dojazd i stanie w kolejce. Brak kolejek to jeden z największych plusów aptek internetowych. W sezonie zachorowań na grypę zmniejszamy ryzyko zarażenia się tą wywołującą groźne powikłania chorobą. Pamiętajmy też o kolejnym plusie aptek internetowych: niższych cenach niż w aptekach stacjonarnych.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz