Jak kupować leki w internecie?
Informacje i porady

Jak kupować leki w internecie?

Jak kupować leki w internecie?Już od dłuższego czasu leki można kupić w internecie. Nie każda tego typu sprzedaż jest legalna.

W jaki sposób robić zakupy, aby leki były bezpieczne dla naszego zdrowia?

Jak działają apteki internetowe?

Witryna internetowa z platformy, które można kupować leki jest dodatkowym kanałem dystrybucji dla stacjonarnie działających aptek lub punktów aptecznych. W świetle obowiązującego w Polsce Prawa Farmaceutycznego nie można sprzedawać legalnie leków w sieci bez ich pośrednictwa. Apteki i punkty apteczne działają na podstawie zezwolenia, które wydaje w naszym kraju Inspekcja Farmaceutyczna. Pamiętajmy też, że Prawo Farmaceutyczne zezwala na wysyłkową sprzedaż tylko leków bez recepty. W aptekach i punktach aptecznych mogą pracować wyłącznie farmaceuci i technicy farmacji z prawem wykonywania zawodu. Apteka stacjonarna, która współpracuje z internetową musi mieć wydzielone odrębne pomieszczenie do przygotowywania zamówionych przez klientów do wysyłki. Sam proces kupowania w aptece internetowej jest identyczny z robieniem zakupów w sklepach online.

Jaki asortyment oferują apteki internetowe?

Różni się on niewiele od tego w aptekach stacjonarnych. Nie mogą one prowadzić sprzedaży leków na receptę. Nie kupimy w nich silnie działających środków przeciwbólowych, uspokajających i antybiotyków, ale bez problemów kupimy leki przeciwbólowe i przeciwzapalne wydawane bez recepty, zioła, preparaty na przeziębienie, leki homeopatyczne, inhalatory, glukometry, termometry, kosmetyki, środki opatrunkowe i higieniczne, suplementy diety. W wielu aptekach internetowych można zamówić także leki na receptę. Muszą one zostać jednak odebrane w aptece stacjonarnej z receptą.

Jak uniknąć oszustwa?

Legalnie działającą aptekę internetową poznamy na umieszczonym na jej stronie głównym logo. To biały krzyż na tle czterech pasków: trzech w różnych odcieniach zieleni i jednym w kolorze szarym. W logo można kliknąć i sprawdzić czy apteka na swoją działalność uzyskała zezwolenie, kto jesj ejj właścicielem i gdzie mieści się jej siedziba.

Przeczytaj również:

Beauty Expert

Kosmetykami jak i makijażem zajmuję się od kilku lat.. Pracowałam dla wielu klientów oraz na planach kilku polskich seriali, gdzie miałam do czynienia z przeróżnymi ludźmi. W wolnych chwilach lubię przelewać swoje przemyślenia na stronie bądź forach internetowych :-)

Sprawdź też

Dodaj komentarz